środa, 30 kwietnia 2014

"Trzy panie w samochodzie czyli sekta olimpijska" Małgorzata Thiele


Trzy przyjaciółki z liceum spotykają się po 30 latach latach i postanawiają "odnowić" swoją przyjaźń.
Okazuje się, że czwarta dziewczyna ( Olimpia) z ich licealnej paczki, przylatuje do Polski z Portugalii, gdzie mieszka na stałe i też chce się z nimi spotkać.

W ten sposób, stara przyjaźń "odżywa".

Przyjaciółki postanawiają, że wspólnie spędzą przyszłe wakacje - odwiedzając Olimpię w Portugalii. Dają sobie rok na przygotowanie podróży. Jednym z postanowień są cotygodniowe wycieczki samochodowe. 

Zapytacie po co? Otóż przyjaciółki pragną w ten, praktyczny sposób ustalić, kto i kiedy będzie prowadził auto podczas poszczególnych części dalekiej wyprawy.

Wyjaśnienie części tytułu mamy już za sobą . Jeśli chodzi o sektę olimpijska - tego nie zdradzę. Przeczytajcie i odkryjcie - sami.

Przyznam, że nie spodziewałam się, sięgając po tę książkę - aż takiej dawki humoru i lekkości. Postacie bohaterek zawładnęły moja wyobraźnią  bezgranicznie.

Polecam tę opowieść - gdyż jest bardzo ciekawa i pełna zwrotów akcji.
Moim zdaniem jest to wymarzona lektura na przegonienie chandry.


Ocena: 10/10                                                                 AW

Dziękujemy  wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie ciekawej książki.

Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.

1 komentarz:

  1. Humor i zabawa wspomagają naszą kreatywność i motywację. Jednak oddając się tym czynnościom - musimy uważać, aby nie wypełniały one całości naszego życia oraz pozostawić sobie czas na działanie i wypełnianie naszych obowiązków.

    OdpowiedzUsuń