poniedziałek, 28 kwietnia 2014

"Przymierze Trojga" Maxime ChattamPewnego Sylwestra nad Nowy Jork nadciąga dość nietypowa, wielka burza i zamieć śnieżna.
Po tej pamiętnej nocy, nagle, wszyscy dorośli w bardzo tajemniczy sposób, zaczynają znikać lub zamieniać się w potwory. 


Przeżyć udaje się tylko 2 osobom - chłopcom - o imionach Matt i Tobias. Aby przetrwać, postanawiają opuścić Nowy Jork. Wędrują przez wiele tygodni, aż docierają do wyspy Carmichael, na której znajduje się 67 dzieci ( w wieku od 9 do 17 lat). Na cześć Piotrusia Pana dzieci zwą się Piotrusiami.


Matt i Tobias po pewnym czasie pobytu na wyspie poznają Amandę i razem z nią tworzą Przymierze Trojga, którego celem jest odkrywanie tajemnic skrywanych przez innych ocalałych, a przede wszystkim walka ze zdrajcą.

Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca. Kiedy zaczęłam ją czytać, do ostatniej strony nie mogłam się od niej oderwać. Kiedy skończyłam, to 
już nie mogę doczekać się ciągu dalszego.

Jest to jedna z lepszych książek fantasy, jakie czytałam.

Moim zdaniem sekret tej opowieści tkwi w pomieszaniu gatunków, z jakim mamy tu do czynienia. "Przymierze Trojga" jest niezwykłą kompilacją powieści przygodowej i fantasy.

Serdecznie polecam!

Ocena : 10/10                                                                      Aniolik


Dziękujemy wydawnictwu Sonia Draga za przekazanie ciekawej książki.

Książkę można wypożyczyć w  naszej bibliotece szkolnej.

2 komentarze:

  1. Ależ fabuła. Zainteresowałem się, przyznaje, Chattama pobieżnie znam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasem wydarza się coś co przewraca nasze życie "do góry nogami" i nagle musimy odnaleźć się w nowej sytuacji. Nawet gdy jest to tragiczne wydarzenie - może odtworzyć nam drogę do nowych możliwości i dalszego rozwoju.

    OdpowiedzUsuń