środa, 23 kwietnia 2014

Kraków Miasto Literatury UNESCO

Wraz z nastaniem wiosny literatura zaznaczy się mocnym akcentem na ulicach Krakowa. Działania w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, pozwolą jej jeszcze bardziej wniknąć w tkankę miasta.(...)

 Usiądziecie na literackich ławkach, wybierzecie się na spacer śladami najciekawszych nurtów i kontekstów literackich Krakowa, prowadzeni literacką mapą poznacie zupełnie nowe oblicze miasta.

Bardzo zależy nam, by literatura była obecna nie tylko w miejscach, w których przywykliśmy ją spotykać. Chcemy, by wniknęła do codziennego życia – mówi Izabela Helbin Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.   

Zapraszamy wszystkich do wspólnego cieszenia się literackim Krakowem.

W ramach Kodów Miasta ławki wokół krakowskich Plant zyskały swoich literackich patronów. Znajdziemy na nich tabliczki, gdzie obok nazwiska autora znajduje się specjalny kod QR. Po jego zeskanowaniu, przy pomocy tabletu czy smartfona, czytelnik przeniesie się na stronę internetową projektu (kody.miastoliteratury.pl), gdzie poza fragmentem tekstu danego autora, będzie mógł posłuchać jego nagrania w polskiej i angielskiej wersji językowej oraz zapoznać się z jego biogramem. Dodatkowo na stronie znajduje się interaktywna mapa, dzięki której można łatwo odnaleźć wszystkie literackie ławki.


Poruszanie się po Krakowie będzie dużo łatwiejsze dzięki specjalnej mapie, która zaprowadzi Was do najbardziej interesujących adresów związanych z bogatym życiem literackim naszego miasta. 
Literacka Mapa Krakowa to przekrojowy plan miasta, który ukazuje w przystępnej formie tradycje miasta: jego współczesność, instytucje, miejsca i zabytki związane z literaturą. Szukajcie mapy w punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków, księgarniach, bibliotekach i wszelkich miejscach związanych z książką.
W ostatnią sobotę maja rusza nowy literacki projekt. Zapraszamy na wyjątkowe, bo literackie spacery ulicami Krakowa. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zabierzemy wszystkich chętnych na spacer śladami najciekawszych nurtów i kontekstów literackich. Już 31 maja wyruszymy w pierwszy z zaplanowanych spacerów – podążymy Szlakiem Wisławy Szymborskiej.  

Udział będzie bezpłatny. Informacje o rezerwacji miejsc – już wkrótce.
( podajemy za : http://miastoliteratury.pl/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz