środa, 30 kwietnia 2014

Spotkanie autorskie z Radkiem Knappem


                Blogerki: Gabrysia Penarska i Ania Wojewódka przed spotkaniem z pisarzem

24.04.2014 r w księgarni Matras w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem - panem Radkiem Knappem.
 W spotkaniu, które prowadził pan Marcin Wilk, uczestniczyli blogerzy Rekomendacji 39: Gabrysia Penarska, Ania Wojewódka i Bartek Piechowicz.

Atmosfera była bardzo ciekawa, ponieważ dominował humor, a w tle pojawiały się rozważania o książkach pana Knappa.

Przed spotkaniem zaznajomiliśmy się z życiorysem pisarza, który powstał w Internetowym Imperium Książki : http://www.iik.pl/biografie.php/42
Polecamy - ponieważ jest to nietypowa biografia ( "skreślona ręką samego autora, a raczej palcami uderzającymi w klawiaturę komputera dnia 25 VIII 2003 r. w Warszawie").  

  Naszym zdaniem najciekawsze wątki rozmowy z pisarzem dotyczyły spotkań pana Knappa ze Stanisławem Lemem oraz początków jego pisarskiej drogi.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Sonia Draga otrzymaliśmy egzemplarz książki "Podróż do Kalina", która przeczytaliśmy i o nią zapytaliśmy autora. Od lewej: Radek Knapp - pisarz, bohater wieczoru, blogerzy Rekomendacji 39: Bartek Piechowicz, Gabrysia Penarska, Ania Wojewódka, Marcin Wilk - prowadzący spotkanie autorskie


WYWIAD Z RADKIEM KNAPPEM

24.04.2014 r., księgarnia Matras, Rynek Główny w Krakowie

Marcin Wilk : Zachęcam do przeczytania ,,Podróży do Kalina’’, ponieważ porusza ona wiele tematów, np. dotyczących nawet nas samych. ,,Podróż do Kalina’’, to kryminał z taką małą niespodzianką.

Bartłomiej Piechowicz : Dlaczego akurat Kalino?

Radek Knapp : Nie wiem, po prostu tak wymyśliłem. Później okazało się, że jednak jest takie miasto koło Łodzi. A ja głowiłem się dwa dni, żeby znaleźć jakąś nazwę. Miało być egzotycznie, ale jednak nie było.

       Bartłomiej Piechowicz : Czy miał Pan jakąś inspirację do napisania tej książki ?

Radek Knapp : Byłem dawno temu w Media-Markt, jak wiadomo, jest to taki sklep, gdzie gra głośno muzyka i szuka się nieustannie sprzedawcy i pomyślałem sobie, że to istne Kalino. Nic nie widać, nic nie rozumiem...

Anna Wojewódka : Czy powstaną nowe części o przygodach detektywa Werkazy?

 Radek Knapp : (komentarz do widzów : Państwo by się wstydzili , bo tylko młodzi ze mną rozmawiają i pytają )  Pewnie!!! Mam nadzieję, że tak.

Gabrysia Penarska : A kiedy to powstanie ?

Radek Knapp : To trzeba napisać i przetłumaczyć, więc trochę to zajmie.
Serdecznie chciałem podziękować Pani Annie Makowieckiej za przetłumaczenie "Podróży do Kalino".

Pisarz Radek Knapp obiecał, że podczas następnej wizyty w Krakowie odwiedzi naszą szkołę.


                                                 Autograf pisarza

Trzymamy za słowo i serdecznie dziękujemy za spotkanie!


1 komentarz:

  1. Ale Wam zazdroszczę spotkań autorskich. W moim mieści brak takich przedsięwzięć. Dzięki Waszemu blogowi, mogę chociaż w małej części uczestniczyć w takich ciekawych wydarzeniach. BRAWO!!!

    OdpowiedzUsuń