środa, 2 kwietnia 2014

"Klub Latających Ciotek" Rafał WitekUwielbiam książki wydawnictwa Literatura. Tę wybrałam nieprzypadkowo- otrzymała II nagrodę w III Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Moim zdaniem - zasłużyła na takie wyróżnienie.

Jest to książka bardzo wakacyjna - kolorowa i wesoła. Przygody mnożą się, jak grzyby po deszczu - a już same tytuły rozdziałów  "Katastrofa  last minute", "Jajecznica z niespodzianką" czy "Coś wisi w powietrzu"  zachęcają do czytania.

Wszystko zaczyna się od wyjazdu wakacyjnego do... podstarzałych ciotek- Stasi, Uli i Józi, na wieś. Bohaterowie książki, kuzyni - Sonia i Emil, jak się domyślacie, nie są zachwyceni, ale na miejscu wszystko odmienia się, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Ciotki są fantastycznymi kompanami zabaw, znają się na żartach, a przede wszystkim tropią razem z Sonią i Emilem niesamowitą tajemnicę. 

Dlaczego ciotkom przysługują darmowe przeloty balonem i dowolna ilość pierogów z jeżynami?
Czemu Sonia nie chce lecieć na Teneryfę? Musicie przeczytać sami... koniecznie!!! 

Na uwagę zasługują świetne ilustracje i mapa wakacji, która znajduje się na wyklejce książki.

Myślę, że "Klub Latających Ciotek" mógłby być fantastycznym scenariuszem filmu familijnego, a jest na pewno super odskocznią dla tych, którzy nie wyjadą na wakacje.

Serdecznie polecam!

Ocena : 10/10                                                                      Struś

Dziękujemy wydawnictwu Literatura za przekazanie książki.

Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz