piątek, 11 kwietnia 2014

"Podróż do Kalina"Juliusz Werkazy, kiedyś sławny, natomiast dziś - mało znany i zapomniany detektyw, dostaje dziwne zlecenie.
Ma udać się do odciętego od świata miasta o nazwie Kalino, celem rozwiązania pewnej zagadki.

Twórca miasta chce, żeby detektyw dowiedział się, kto zamordował jednego z kilku ludzi pochodzących z zewnątrz, a mieszkających w Kalinie.

Jak się okazuje, będzie to bardzo trudne i wymagające zadanie dla Juliusza.
Tuż po rozpoczęciu śledztwa detektyw ustala, że  kalinianie, to ludzie myślący, iż są nieśmiertelni i nic złego spotkać ich nie może. Nie zwracają uwagi na osoby zabierane z miasta celem przedłużenia idylli nieśmiertelności.

Detektyw jest pełen wątpliwości, przede wszystkim nie jest pewien swojej roli w mieście. Kusząca jest wysokość honorarium, które uzyska po  po rozwiązania zagadki.


W trakcie śledztwa okazuje się, że twórca i założyciel Kalina ukrywa wiele tajemnic przed detektywem natomiast zamordowana ofiara, to jedna z najważniejszych osób w mieście - twórca wielu nowych technologii i unowocześnień życia dla mieszkańców.


Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa i wciągająca książka. W intrygujący i humorystyczny sposób opisuje rozwiązanie zagadki detektywistycznej.


Można powiedzieć, że to kolejna opowieść o dążeniach do idealnego, perfekcyjnego społeczeństwa, w którym ludzie nic nie muszą kupować ponieważ wszystko jest wspólną własnością i za darmo.

Pokuszę się nazwać ten stan "ulepszonym komunizmem".


Jest to książka godna uwagi i warta przeczytania.

Gwarantuję, że nie będziecie się mogli od niej "oderwać".


Serdecznie polecam!Ocena: 10/10                                                                    Aniolik

Dziękujemy wydawnictwu Sona Draga za przekazanie książki.
Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.


1 komentarz:

  1. Osoby tworzący wizję idealnego społeczeństwa nie są w stanie spojrzeć obiektywnie na wszystkie czynniki wpływające na potrzeby i postępowanie ludzi. W efekcie osoby realizujące te wizje próbują narzucić swój wybiórczy punkt widzenia oraz dążenie do własnego samozadowolenia innym, co oczywiście prowadzi do krachu tych wizji w praktyce.

    OdpowiedzUsuń