czwartek, 30 czerwca 2016

Ostry Dyżur Literacki
Zapraszamy na wizytę do lekarza wszystkie dzieci, które zauważają u siebie objawy okropnej choroby, jaką jest nuda. w sobotę 2 lipca obowiązuje u nas Ostry Dyżur Literacki!

Na dzieci i rodziców w będą czekać lekarze Ostrego Dyżuru Literackiego, którzy udowodnią, że czytanie może być najlepszym lekarstwem na nudę, a na nie czytanie jest tylko jedno lekarstwo - ciekawa książka. 


Ostry Dyżur Literacki to akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci do 12 r. ż. i ich rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego specjaliści literatury dla dzieci rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.
Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią.
Tym razem Ostry Dyżur Literacki na dłużej zagrzeje miejsce w Krakowie. Odwiedzi wybrane księgarnie, przypominając, że te to nie tylko magazyn towaru, ale i miejsce spotkań, rozmów i działań wokół książki właśnie.
Zapraszamy 9 lipca do Księgarni Pod Globusem a 2 lipca do Księgarni Pod Szesnastką w godzinach od 11:00 do 14:00. 

Więcej informacji na stronie: http://ostrydyzur.czasdzieci.pl/.

                                                       Wstęp wolny! Zapraszamy!

( info:http://miastoliteratury.pl/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz