środa, 22 czerwca 2016

Całe lato w Poznaniu

Biblioteka na rowerzeJuż dziś z Dziedzińca Różanego Centrum Kultury ZAMEK w swoją pierwszą trasę wyruszy... biblioteka na rowerze. Ten specjalnie skonstruowany pojazd (przypominający rikszę) dotrze do parków i na place zabaw. Z mobilnej biblioteki będą mogły skorzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Nasz bibliotekarz pokaże dzieciom książki, przeczyta ich fragmenty, zaproponuje zabawę wokół wybranych przez dzieci pozycji, a także zachęci rodziców do czytania dzieciom i podpowie wartościowe tytuły.

Akcja "Biblioteka na rowerze" potrwa od czerwca do września - jest częścią projektu "Zamek z książek", całorocznego programu skupionego  wokół wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. "Ważne dla nas jest zaprezentowanie poglądu, że czytanie to najlepszy sposób na poznanie świata, zrozumienie siebie i innych; na kształtowanie języka, wyobraźni, a w końcu - swojej opinii. Służyć temu będą działania literackie skierowane zarówno do najmłodszych czytelników (spotkania z autorami, zajęcia plastyczne, językowe i filozoficzne), jak i ich rodziców i wychowawców. Szczególne miejsce w programie zajmują warsztaty dla nauczycieli wyrastające z przekonania, że szkoła ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu stałych nawyków lekturowych. 

Chcemy spróbować dotrzeć do środowisk nieczytających, z myślą o nich przygotujemy trzy akcje: 'Biblioteka na rowerze', 'Czytanie na dywanie', 'Gra o książki' (literackie podchody). Z uwagi na to, że czytelnictwo spada głownie wśród chłopców na specjalny warsztat o książkach zaprosimy także trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego" - czytamy w komunikacie organizatorów akcji.


( info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz