wtorek, 7 czerwca 2016

MOCAK zaprasza

Weekendy z literaturą

Od czerwca do września Biblioteka MOCAK-u zaprasza na Weekendy z literaturą.  
Podczas kolejnych wakacyjnych weekendów w MOCAK-u odbywać się będą spotkania z pisarzami, warsztaty, literackie oprowadzania oraz panele dyskusyjne dotyczące procesu powstawania książki. Celem projektu jest promowanie czytelnictwa i pokazanie różnorodności świata literatury.

Spotkania z autorami

W odpowiedzi na zapytania i zainteresowanie czytelników zapraszamy na serię spotkań autorskich z pisarzami. Zaproszeni goście reprezentują różne gatunki - literaturę dla dzieci, poezję, esej oraz powieść graficzną. Bezpośredni kontakt z autorami to szansa na poznanie motywów ich twórczości, warsztatu czy poglądów na sztukę i literaturę.

Dyskusje eksperckie
Podczas dyskusji eksperckich będzie omawiana specyfika różnych obszarów rynku książki. W kolejnych miesiącach podyskutujemy o pracy: grafika i drukarza (12 czerwca), tłumacza (10 lipca), wydawcy (7 sierpnia) oraz edytora (11 września). Wezmą w nich udział specjaliści z tych dziedzin, którzy opowiedzą o ich specyfice, a także o nietypowych sytuacjach, z którymi musieli się mierzyć.

Oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
Biblioteka Mieczysława Porębskiego w MOCAK-u zawiera przekazany przez Profesora księgozbiór liczący kilka tysięcy pozycji, a także prace kanonicznych dla sztuki XX wieku artystów, takich jak Jerzy Nowosielski, Andrzej Wróblewski czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. Oprowadzanie będzie okazją do poznania zgromadzonych dzieł sztuki i stojących za nimi historii przyjaźni Profesora z artystami i pisarzami, poznania losów księgozbioru oraz refleksji nad wyzwaniami, jakie Biblioteka stawia przed miłośnikami książek.

Zabawy z książką
Interdyscyplinarny projekt dla dzieci, stanowiący cykl warsztatów literacko-plastycznych. Przedmiotem zajęć są unikatowe ze względu na swoją formę lub treść książki dla najmłodszych.

Pierwsza odsłona Weekendów z literaturą odbędzie się 11 i 12 czerwca.
Szczegółowy program tu.

Projekt Weekendy z Literaturą uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa.

( info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz