piątek, 15 kwietnia 2016

"Zjawa" Michael PunkeCieszę się, że przeczytałam tę książkę.
Gdybym miała określić tę powieść jednym zdaniem, to brzmiałoby ono następująco: tragiczna opowieść o przetrwaniu i zemście.

Sądzę, że ekranizacja książki na pewno przysporzy jej czytelników. W naszej "filmowej" grupie po oglądnięciu filmu, większość gimnazjalistów deklarowała, że sięgnie po tę lekturę z zaciekawieniem.

Czy jeśli napiszę, że książka jest równie wspaniała jak film, to mi uwierzycie? 
Pamiętacie, na pewno, niektóre zapierające dech w piersiach sceny z filmu. Sięgnijcie po powieść! Zobaczycie, że czyta się ją doskonale. Jasne, że po oglądnięciu wersji filmowej miałam przed oczami bohaterów:  Leonardo Di Caprio i Toma Hardy.
 Jeśli jeszcze nie widziałeś filmu, a czytasz "Zjawę", to na pewno masz takie odczucie, że w głowie kłębią się myśli : " co będzie dalej, już nie mogę się doczekać...a może przeczytam zakończenie???"

Gdy Hugh został poturbowany i rozszarpany przez niedźwiedzia, obrabowany i zostawiony na pastwę losu przez  dwóch kolegów, którzy mieli pozostać z nim i dopełnić pochówku...to dopiero początek niezwykłej fabuły. 

Autor prostym językiem, w bardzo sugestywny sposób, opisuje przygody i los człowieka, który został pozostawiony samemu sobie na "granicy życia". W tych najtrudniejszych momentach nasz bohater uczy się: jak zdobyć pożywienie, jak dać sobie radę z przemieszczaniem ciała, które jest obolałe i udręczone bólem...

Jeśli mu się nie uda, to umrze...

Niezwykła ta walka, w której do mnie przemawia autentyczność przeżyć bohatera; książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

Czytając "Zjawę", zastanawiałam się, czy gdybym w wehikule czasu przeniosła się do XIX wieku, czy potrafiłabym przetrwać? Sądzę, że raczej nie dałabym rady.

Serdecznie polecam!

Ocena: 9/10                                                                      Magda

Dziękujemy wydawnictwu Sonia Draga za przesłanie książki.
Książkę można wypożyczyć z naszej, szkolnej biblioteki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz