niedziela, 10 kwietnia 2016

Zaproszenie do Księgarni Matras w Krakowie

Zapraszamy na comiesięczną Środę Literacką, cykl prowadzony przez Elżbietę Wojnarowską.
20 kwietnia  o godz.18.00 przed Państwem zaprezentują się: Łucja Dudzińska, Mariusz Kusion i Dominika Lewicka-Klucznik.

Łucja Dudzińska
Poetka, animatorka kultury, redaktorka. Pomysłodawczyni, organizatorka akcji literackich, konkursów, wystaw, spotkań. 
Z wykształcenia ekonomistka, pedagog (Akademia Ekonomiczna). Laureatka kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Publikowała w wielu antologiach i pismach literackich. Tłumaczona na pięć języków. Z jej inicjatywy w 2011 roku powstała ogólnopolska Grupa Literyczna Na Krechę, której jest kuratorem. Została wiceprezesem Fundacji Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji. Podjęła współpracę polsko-niemiecką z Literatur - Kollegium Brandenburg e.V. Autorka czterech książek poetyckich. Za debiut otrzymała symboliczną Nagrodę R. Milczewskiego-Bruno. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Mieszka w Poznaniu.

Mariusz Kusion
Publicysta, poeta, animator kultury, działacz organizacji pozarządowych. Zainteresowany syntezą sztuk, podejmuje projekty z twórcami muzyki, tańca, teatru i plastyki.
Z wykształcenia prawnik i internacjolog. Nagradzany w konkursach poetyckich, prozatorskich, recenzenckich. Zadebiutował w 2015 r. tomem poezji pt. „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi”.

Dominika Lewicka-Klucznik
Animator. Była jednym z pomysłodawców powstania Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego (AEKL).
Od początku istnienia Klubu angażuje się w jego działania pisarsko oraz organizacyjnie, dzięki czemu doszło do wydania Antologii AEKL „Z ograniczoną nieodpowiedzialnością”. Od marca 2014 jest prezesem Stowarzyszenia Alternatywni, które zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych w Elblągu.
Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem III Festiwalu Literatury „Wielorzecze”.
W czasie wolnym zajmuje się pozyskiwaniem funduszy ze środków Unijnych, rządowych oraz samorządowych na działania kulturalne. Sprawnie zarządza projektami i ludźmi. Jest redaktorem kilku książek wydanych przez Stowarzyszenie Alternatywni, autorem wstępów, recenzji oraz materiałów promocyjnych. Publikuje w antologiach, pismach literackich i kulturalnych. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich i turniejów jednego wiersza. Laury zdobywają także jej uczniowie.
W 2013 wydała debiutancki tomik poetycki „Samopas” nominowany do nagrody Orfeusz w kategorii Orfeusz Mazurski.
W 2016 roku odebrała nagrodę Kreatora Kultury od Prezydenta Miasta Elbląg za dotychczasową działalność, a III Festiwal Literatury Wielorzecze został uhonorowany nagrodą Wydarzenie Roku. To drugi laur dla tej nowej inicjatywy Stowarzyszenia "Alternatywni".

Elżbieta Wojnarowska
Poetka, pisarka, scenarzystka i dramatopisarka.
Dr nauk przyrodniczych. Uwielbia podróże i przyrodę.

( info: https://www.facebook.com/KsiegarniaMatras)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz