poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Spotkanie podróżnicze w Bibliotece Śląskiej

Zapomniany zakątek Indii

Biblioteka Śląska zaprasza na prelekcję "Zapomniany zakątek Indii" z cyklu "Spotkania podróżnicze".
Na północno-wschodnich krańcach Indii, na granicy z Birmą, Chinami i Tybetem, w niedostępnych górach spotkać można szamanów, ostatnich łowców głów i kobiety o wytatuowanych twarzach. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o Nagalandzie, Arunachal Pradesh i Assamie.
"W naszych podróżach najbardziej cenimy sobie spotkania z ludźmi. Dlatego staramy się wybierać miejsca jak najmniej zepsute przez cywilizację. Zafascynowała nas Azja, a szczególnie Indie, do których wracamy tak często, jak tylko się da" - mówią Urszula i Maciej Kordeuszowie.
Urszula Kordeusz - z wykształcenia pedagog. Podróże i fotografia stały się jej pasją. Nie wyobraża sobie życia bez podróży, które wzbogacają osobowość, uczą tolerancji i dają poczucie wolności.
Maciej Kordeusz - ekonomista, grotołaz, taternik. Już od najmłodszych lat związany z Klubem Speleologicznym AVEN w Sosnowcu. Z czasem jego zamiłowanie do jaskiń przerodziło się we wspólne podróżowanie z żoną.

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym "Garuda" w ramach XIV Festiwalu Slajdów Podrózniczych.

11.04.2016, godz. 17.00, Biblioteka Śląska (sala Parnassos), pl. Rady Europy 1, Katowice. 
Wstęp wolny

( info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz