wtorek, 26 kwietnia 2016

Jo Nesbo we Wrocławiu

Tłumy fanów na spotkaniu z norweskim pisarzem

Jo Nesbo, bestsellerowy norweski autor kryminałów, 23 kwietnia przyjechał do Wrocławia na zaproszenie Wydawnictwa Dolnośląskiego, Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Na spotkanie w Teatrze Capitol przybyły tłumy fanów, wielu z nich przyjechało spoza Wrocławia, by na żywo zobaczyć ulubionego pisarza.  Nesbo opowiedział o swoich inspiracjach, warsztacie pisarskim, a także ekranizacji "Pierwszego śniegu" z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziła ogłoszona przez autora informacja, że już w przyszłym roku pojawi się nowa powieść z Harrym Hole, niepokornym śledczym z Oslo.

Pretekstem do przyjęcia zaproszenia przez Jo Nesbo był Projekt SZEKSPIR, w ramach którego uznani pisarze opowiadają na nowo dzieła Szekspira, by uczcić 400. rocznicę jego śmierci. Do tej niezwykłej inicjatywy dołączyli już m.in. Margaret Atwood, Gillian Flynn, Jeanette Winterson czy Howard Jacobson. Jo Nesbo stworzy powieść inspirowaną "Makbetem".

Więcej informacji o książkach Jo Nesbo na: www.jonesbo.pl  

(Autor zdjęcia: Marcin Wolny, info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz