Literacki wstęp do lata
Lektura na wakacje
Ogólnopolski Letni Sezon Czytelniczy to cykl spotkań poświęconych literaturze, organizowanych w całej Polsce - od Bieszczadów po Pomorze, wspierany i koordynowany przez Instytut Książki oraz media regionalne i ogólnopolskie. Intencją przyświecającą organizacji Bieszczadzkiego Lata z Książką jest chęć zaproponowania mieszkańcom z południa kraju wartościowej formy spotkania z książką. Ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem zachęciło organizatorów do rozszerzenia jego formuły o dwudniowe targi, czyli I edycję Festiwalu Pięknej Książki.
Pojawią się na nim najbardziej cenione wydawnictwa oraz instytucje kultury. Swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców w miejscu lubianym przez mieszkańców Regionu, czyli Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Sprzedaży książek będą towarzyszyć spotkania z najpopularniejszymi autorami i osobistościami świata kultury oraz konkursy i wystawy.
Spotkania na najwyższym poziomie!
Nad najwyższą jakością spotkań z literaturą oraz bogatym programem towarzyszącym czuwa rada honorowa, w skład której weszli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, prof. Jerzy Bralczyk, dr Wergiliusz Gołąbek, Grażyna Grabowska ? prezes Targów w Krakowie, wieloletniego organizatora Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie oraz organizatora wykonawczego I edycji Festiwalu Pięknej Książki., prof. Lech Majewski, prof. Paweł Nowak, Rafał Olbiński, prof. dr hab. inż. Marek Orkisz, Marta Półtorak, Eustachy Rylski, Bogdan Szymanik, prof. Stanisław Tabisz.
"Chcemy tworzyć piękne książki"
Pod tym hasłem studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zaprezentują w trakcie Festiwalu zaprojektowane przez siebie książki. Są to unikatowe prace, bogato ilustrowane, ze znakomitą typografią, Dla dzieci i dorosłych. Młodzi twórcy pokazują prace zrealizowane na wysokim poziomie artystycznym, niejednokrotnie są to ich oryginalne koncepcje.
Wielu z nich po skończeniu studiów, staje się artystami nagradzanymi na wielu konkursach w Polsce i na świecie. Prezentowane prace zrealizowane były na Wydziale Grafiki w pracowniach prof. Macieja Buszewicza, Grażyny Lange, Błażeja Ostoi Lniskiego.
Więcej na stronie: www.festiwalpieknejksiazki.pl
( info: Newsletter Biblioteki Analiz)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz