Jeśli jesteś typem czytelnika, który z reguły pomija Wstęp, radzę w tym przypadku - nie rób tego! Nie możesz przegapić swoistego "wprowadzenia" tła dla fabuły oraz przedstawienia kluczowych postaci.
Czytając kolejne rozdziały książki, myślałam jak wiele pracy autora wymagał ten tytuł. Były to szeroko zakrojone badania na obszarach takich jak: biblijne proroctwa, sztuka i archeologia oraz starożytna alchemia i i sumeryjska historia.
Jeśli czytelnik chciały jeszcze pogłębić swoją wiedzę, to McIntosh zawarł szczegółowe przypisy końcowe i pełną bibliografię.
Bardzo podobały mi się cytaty z Biblii umieszczone w książce, wprowadzające w klimat opowieści. Język "Czarownicy z Babilonu" jest bogaty i przywołuje dawną mezopotamską kulturę, która jest kluczowa dla tej opowieści.
Polecam, zwłaszcza obrazkowe pomoce spotykane w tekście.
Czy poszukiwania zaginionego z muzeum w Bagdadzie granitowego artefaktu zakończą się powodzeniem, musicie koniecznie przeczytać sami!
Satysfakcja z podróży w starożytności i do współczesności - gwarantowana!
Powieść dodatkowo jest zabawna, fabuła rozwija się w dość szybkim tempie i akcja w żadnym momencie się nie dłuży.
Ponadto dla mnie, jako miłośniczki historii sztuki wiele wątków jest fascynujących. Oczywiście fakt iż główny bohater, John Madison, to handlarz dziełami sztuki jest bardzo istotny.
Tytuł był nominowany do nagrody Debiutanckiego Sztyletu przyznawanego przez brytyjskie Stowarzyszenie Autorów Tekstów Kryminalnych ( Crime Writers Association)
(http://thecwa.co.uk/)
Ocena: 8/10 Aleksandra
Dziękujemy wydawnictwu Bellona za przekazanie książki.
Książkę można wypożyczyć z naszej, szkolnej biblioteki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz