Trzy konkursy, cztery nagrody
Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania otrzymało Wydawnictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego i Muzeum Tatrzańskie za najwyższy poziom edytorski trzech publikacji zgłoszonych do konkursu: "Sztuki Piękne pod Tatrami" autorstwa Teresy Jabłońskiej, "Magia nart. Czas pionierów" autorstwa Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego oraz "Żywot górala poczciwego. Spojrzenie po latach" autorstwa Wojciecha Brzegi.
Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznano za publikację "Wiktora Degi ortopedia i rehabilitacja. Wybrane zagadnienia z zakresu chorób i urazów narządu ruchu dla studentów i lekarzy" pod redakcją Jacka Kruczyńskiego i Andrzeja Szulca (Wydawnictwo Lekarskie PZWL).
Nagrodę Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza otrzymała Fundacja na rzecz Nauki Polskiej za rozprawę "Złoty kciuk o młynarz w kulturze zachodu" autorstwa Krzysztofa Rzepkowskiego.
W konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki, inicjatora i pierwszego prezesa tej organizacji, nagroda przypadła Wydawnictwom Uniwersytetu Warszawskiego za edycję "Relacji pierwszej z ksiąg 'O obrotach' Mikołaja Kopernika" Jerzego Joachima Retyka w przekładzie Ignacego Lewandowskiego ze wstępem i komentarzem Jarosława Włodarczyka.
Z okazji jubileuszu poznańskiej imprezy został wręczone trzy dyplomy przyznające tytuł "Przyjaciel Książki" ustanowiony przez Polską Izbę Książki jako wyraz najwyższego uznania za działania na rzecz książki. Wyróżnienie to otrzymały: Marzena Lendzion-Markowska, dyrektor Wydawnictwa Naukowego UAM, głównego organizatora targów, Iwona Wegner-Maruszewska, inicjatorka i wieloletnia organizatorka targów, oraz Olcha Wierzbowska-Sikorska, wiceprezes PTWK i niestrudzony organizator poznańskich wydarzeń książkowych.
Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej będą trwały do jutra czyli do czwartku 17 listopada.
fot. Łukasz Woźny
(fran)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz