piątek, 30 września 2016

Ogłoszono program Festiwalu Conrada

Intensywny tydzień z literaturą

Intensywność to postawa wobec świata. Dotyczy wielu dziedzin. Ma wymiar indywidualny i wspólnotowy, można ją rozumieć jako prywatne doświadczenie i jeden z aspektów procesu twórczego. Intensywny może być również sam odbiór sztuki, nasze uczestnictwo w rozmowie na temat literatury.
Wszystkie te znaczenia znajdują swój wyraz w ogłoszonym dzisiaj programie Festiwalu Conrada, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24?30 października! Już niedługo czytelnicy będą mogli wziąć udział w fascynujących spotkaniach z pisarzami, dyskusjach, lekcjach czytania, projekcjach filmowych, wystawach i wielu innych wydarzeniach.
Centrum tegorocznej edycji Festiwalu Conrada będzie mieściło się w zupełnie nowym miejscu i wszystkich wielbicieli literatury zaprosimy na spotkania festiwalowymi gośćmi do Pałacu Czeczotki (róg ulic Wiślnej i Św. Anny).
Ale hasło przewodnie to nie wszystko! Kolejnym dniom Festiwalu będą towarzyszyły inne jeszcze tematy: języki, wiary-niewiary, emocje, krajobrazy, napięcia, zmysły i mapy. Każdy z nich pokazuje, jak rozmaicie może być rozumiana idea intensywności.
"Języki" - hasło pierwszego dnia kieruje uwagę w stronę możliwości wyrażania siebie i świata. To brak pewności co do ostateczności własnego języka i towarzyszącego mu obrazu świata skłania do wsłuchiwania się w to, co mówią inni i do konfrontowania z nimi własnych wyobrażeń. Pierwszego dnia o swoim stosunku do języka będą opowiadać m.in. członkowie legendarnej grupy literackiej OuLiPo: Marcel Bénabeu, Frédéric Forte i Ian Monk. Festiwalowy poniedziałek zakończy koncert z udziałem Andrzeja Stasiuka i Mikołaja Trzaski.
Tematem drugiego dnia będą "Wiary-niewiary", rozpatrywane przede wszystkim w kontekście społecznym. Wiara jako coś, co tworzy wspólnotę wyobrażoną może mieć duży wpływ na jednostkę i na całe społeczeństwa. Gośćmi drugiego dnia Festiwalu będą Michel Faber pisarz holendersko-australijsko-szkocki, autor Dziwnych nowych rzeczy, Ida Linde autorka książek "Poleciały w kosmos" i "Jeśli o tobie zapomnę, stanę się kimś innym", a także wybitni polscy badacze kultury Andrzej Leder i Grzegorz Niziołek.
Trzeci dzień poświęcony będzie "Emocjom". O tym, w jaki sposób z nich czerpać i tworzyć sztukę, opowie rodzina Peszków: Jan, Maria i Błażej. Gościem trzeciego dnia będzie również Colm Tóibín, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy irlandzkich, wymieniony na liście 300 najważniejszych brytyjskich intelektualistów opublikowanej w 2011 przez tygodnik "The Observer". Autor opowie publiczności o trudnych emocjach, które przenikają do jego literatury i ją kształtują.
Krajobraz to nie tylko konkretne miejsce, lecz także wyobrażenie o nim, również polityczne czy ideologiczne, zapis w pamięci i towarzyszące mu uczucia. Czwarty dzień Festiwalu zostanie poświęcony "Krajobrazom". Gość specjalny, Géza Röhrig, odtwórca głównej roli w filmie Syn Szawła nagrodzonym Oscarem w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny", opowie o miejscu, które ukształtowało jego tożsamość.
Intensywność bez "Napięć" jest niemożliwa, dlatego to one staną się tematem kolejnego dnia Festiwalu. Każda żywa dyskusja zakłada, że prędzej czy później się one pojawią. Ten dzień poświęcony zostanie na przyjrzenie się liniom sporów, granicom, palącym punktom współczesności. Jednym z najważniejszych gości tego dnia będzie Samar Yazbek, syryjska pisarka i dziennikarka, autorka wstrząsającego dokumentu o wojnie w Syrii "Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii".
Sobota na Conradzie zapowiada się wyjątkowo ekscytująco! Eleanor Catton, Michael Cunningham i Richard Flanagan będą gośćmi sobotnich wydarzeń festiwalowych odbywających się pod hasłem "Zmysły". Flanagan, który w 2014 roku otrzymał Nagrodę Bookera za powieść "Ścieżki północy", Catton, laureatka Nagrody Bookera w 2013 roku za powieść "Wszystko co lśni", i Michael Cunningham, bestsellerowy pisarz amerykański, autor nagrodzonych Pulitzerem "Godzin", opowiedzą o doświadczeniu zmysłowości i tym, co przenika z niego do prozy. Natomiast wieczorem w Kinie pod Baranami w ramach pasma filmowego zobaczyć będzie można obraz "Syn Szawła" w reżyserii László Nemesa.
Hasło przewodnie niedzieli to "Mapy". Będzie to przede wszystkim dzień nagród. Odbędzie się polska odsłona najsłynniejszej francuskiej nagrody literackiej "Lista Goncourtów: polski wybór" pod honorowym patronatem Akademii Goncourtów.

Jury nagrody składa się ze studentów romanistyki reprezentujących dziesięć polskich uniwersytetów. Laureatem zeszłorocznej edycji został Alain Mabanckou, który będzie gościem niedzielnego spotkania. Dzień zakończą emocje związane z ogłaszaniem laureata Nagrody Conrada, pierwszej w Polsce nagrody za debiut. Na książki debiutantów już teraz mogą głosować internauci. W ceremonii ogłoszenia wyników weźmie udział Geza Röhrig. Głosować można tutaj.
Program tegorocznego Festiwalu proponuje spojrzenie na intensywność z wielu różnych perspektyw, przez pryzmat nie tylko literatury, ale również filmu, muzyki, sztuki i filozofii. Jednak przede wszystkim jest okazją do osobistych poszukiwań intensywności.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 9/2016


Portret artysty, który nie chciał służyć
Rocznice zawsze są dobrym pretekstem, by wspominać twórców uwielbianych oraz tych, o których czytelnicy niesłusznie zapomnieli. W obu przypadkach wszystkim zainteresowanym jest wtedy miło. Fani danego autora mogą się chwalić przed znajomymi, że "lubili Słowackiego zanim to było modne", wydawcy ostrzą zęby na sukces finansowy wznowienia, zaś dziennikarz jest zadowolony, że zrobił coś dla szerzenia nie tak powszechnej wiedzy o literaturze. Znacznie ciekawszym wyzwaniem jest jednak rozpoczęcie dyskusji o pisarzu, który jest doskonale znany - co nie zawsze oznacza, że czytany - ale z jakiegoś powodu panuje niepisana społeczna umowa, by darzyć go jak największą niechęcią. Tak jest ze zmarłym 75 lat temu Jamesem Joyce`em, człowiekiem, który "uśmiercił dziewiętnasty wiek", napisał ledwie kilka dzieł prozatorskich, wydał za życia jeszcze mniej, a przez wielu znawców uważany jest za najwybitniejszego twórcę w dziejach - pisze Tomasz Gardziński

 

Wzruszył mnie Stanisław Leszczyński

Chciałabym bardzo, aby "Fortuna i namiętności" były czytane przez pryzmat współczesności. Ja niczego nie naciągałam, nie uwspółcześniałam na siłę. Czasem tak bywa w historii, że pewne zdarzenia przywołują w pamięci minione czasy. Porównanie do Sienkiewicza to dla mnie komplement, wziął się chyba stąd, że trochę stylizowałam narrację, ale rzeczywiście, pisząc z zupełnie innej perspektywy, nie musiałam nikogo "pokrzepiać" - z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk rozmawia Ewa Tenderenda-Ożóg 

( info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Biografia Beksińskich w nowej odsłonie!

Jedna z najgłośniejszych biografii ostatnich lat!
100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! 

To nie jest książka o znanym malarzu, który tworzył dziwne i straszne obrazy.
To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak wiele razy próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało.
To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia.
I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić.
O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.



Już dziś na ekranach kin pojawi się nagrodzony Złotymi Lwami film Jana P. Matuszyńskiego Ostatnia rodzina.
 W tym czasie przypominamy Państwu o bestsellerowej biografii Beksińskich autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej - teraz w nowym, filmowym wydaniu!
Beksińscy2


Zdaje się, że praca Magdaleny Grzebałkowskiej w tym wypadku to nie tylko
przepłynięcie wpław oceanu materiałów dowodowych – to też pióro, które
zdołało je powiązać tak, że tworzą spójną, arcybarwną opowieść,
tak wieloperspektywiczną i zagadkową jak co najmniej samo życie.
Dorota Masłowska, „Dwutygodnik”

Nieodgadnionych Beksińskich, ojca i syna, spotkało po śmierci coś wspaniałego.
Otóż Magdalena Grzebałkowska napisała o nich wielką, głęboką i brawurową
książkę reporterską. Złoty kruszec znalazł świetnego wydobywcę.
Niech się chowa zmyślenie i powieści.
Mariusz Szczygieł

 (info: wyd. Znak)

"Nagroda pocieszenia" Adam Lang



                                        
Od dawna żadna książka nie wzbudziła we mnie tylu emocji. Dlaczego?
Cóż jestem chłopakiem, a Ci w gimnazjum nie czytają prawie nic. W kl. 1 czytałem tylko lektury, w kl. 2 coś więcej niż obowiązkową literaturę czyli fantasy. 
A na początku kl. 3 w moje ręce trafiła "Nagroda pocieszenia" Adama Langa. I to był strzał w 10!

Przede wszystkim - główny bohater - licealista, który opowiada o swoim życiu w taki sposób, że już po paru przeczytanych kartkach, czułem się jak jego kolega z klasy.
Innym atutem powieści jest styl autora. Krótkie rozdziały i bardzo wyraziste charaktery, które poznajemy w książce.

Odpocząłem czytając "Nagrodę pocieszenia", przyglądnąłem się z bliska męskiej przyjaźni, ale przede wszystkim zobaczyłem miłość i pierwsze zauroczenia w wielu "krzywych zwierciadłach". 

Zdecydowanie polecam, chłopcy sięgnijcie po ten tytuł. Będziecie mieli o czym myśleć w długie, jesienne wieczory.

Efekt uboczny - uzależniłem się od ciasteczek - Delicji. Dlaczego?
 Jak przeczytacie "Nagrodę pocieszenia", poznacie odpowiedź.

                                                                                      
Ocena: 10/10                                                               Tomek

Dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu za przekazanie książki.
Książkę można wypożyczyć z naszej, szkolnej biblioteki.

Rekomendacja 39 w starciu z Upiorem



Zapraszamy do oglądnięcia najnowszego spotu blogerów Rekomendacji 39.
W nagraniu wzięli udział:
  • Gimnazjalistki kl. 1A: Martyna Nowakowska oraz Zuzanna Serwin
  • Gimnazjaliści kl. 2C: Jakub Bala, Aleksander Kowalczyk
  • Montaż: Jakub Sosin (kl. 2C)
  • Dźwięk: Jakub Kiljański (kl. 2C)
  • Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Julia Zych (kl. 1A)
Po więcej filmików zapraszamy na kanał YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCjczawIlBXLu67pTw0O8WQQ

czwartek, 29 września 2016

Festiwal w Łodzi

Ugryźć Sienkiewicza


Celem Festiwalu "Ugryźć Sienkiewicza" organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi jest promocja twórczości pisarza i idei zawartych w jego książkach, popularyzacja wiedzy o życiu autora oraz ukazanie wartości literackiej jego dzieł.Udział w projekcie pozwoli jego uczestnikom na nowo odkryć Sienkiewicza jako ambasadora polskości i piewcę historii Polski oraz na nowo odczytać jego dzieła i ich patriotyczne przesłanie.

W ramach projektu "Ugryźć Sienkiewicza" w dniach 4-7 października 2016 r. odbędą się:
- dwudniowa konferencja przybliżająca sylwetkę i twórczość H. Sienkiewicza
- koncert muzyki filmowej "Muzyka jest jak morze...",
- spotkanie z Magdaleną Zawadzką, odtwórczynią roli Basi Wołodyjowskiej w filmie fabularnym "Pan Wołodyjowski" (w reż. Jerzego Hoffmana, 1969) i serialu telewizyjnym "Przygody pana Michała" (1969),
- dwa dni warsztatów tworzenia komiksów na podstawie dzieł H. Sienkiewicza "Sienkiewicz na nowo - komiksowo" (po warsztatach młodzież będzie miała za zadanie wykonać komiks inspirowany dziełami H. Sienkiewicza. Najlepsi wykonawcy zostaną nagrodzeni, a ich prace wydane zostaną w publikacji pokonkursowej),
- impreza dla dzieci "Śniadanie u Sienkiewicza", podczas której dzieci będą miały okazję wysłuchać fragmentów dzieł H. Sienkiewicza, wziąć udział w grach i zabawach literackich poświęconych pisarzowi. Piknik we współpracy z Biblioteką poprowadzą aktywne seniorki ze Stowarzyszenia Kobiety.lodz.pl grupa "Latające Babcie",
- nocny maraton filmowy "Noc z Sienkiewiczem", w ramach którego odbędzie się projekcja trzech filmów: "Ogniem i mieczem", "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego".
Festiwalowi towarzyszyć będzie okolicznościowa wystawa poświęcona H. Sienkiewiczowi i jego twórczości, prezentowana w WBP w Łodzi. Program Festiwalu "Ugryźć Sienkiewicza" można pobrać tutaj.
Festiwal poprzedzony został ogłoszonym na początku lipca 2016 r. konkursem filmowym ?Być jak Hoffman?. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj. łódzkiego, polega na nagraniu krótkiego filmu inspirowanego twórczością H. Sienkiewicza.
Zrealizowano ze środków Instytutu Książki w ramach obchodów Roku Sienkiewicza 2016 przygotowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

( indfo: Newsletter Biblioteki Analiz)

Dan Brown zapowiada "Origin"

Langdon powróci w 2017 roku


Dan Brown pracuje nad kolejną powieścią z Robertem Langdonem, bohaterem m.in. "Kodu da Vinci", "Aniołów i Demonów" oraz 'Inferno".

Premierę powieści zatytułowanej "Origin" zapowiedziano na 26 września 2017 roku.

fot. www.danbrown.com


(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

środa, 28 września 2016

Spotkanie z Leonem Myszkowskim - już dziś

Kuchnia Leona

Edipresse Książki serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie towarzyszące promocji książki "Kuchnia Leona"
Nastolatek ma ciężko. Choćby dlatego, że go wszyscy pytają, co chciałby w życiu robić. Leon na razie nie zamierza ani śpiewać jak jego Mama, ani tym bardziej być modelem - jak kiedyś jego Tata. Leona kręcą smakowite kąski - jego świat to gotowanie!
"Kuchnia Leona" to fajne foty i pomysły na szamę na imprezy z ziomeczkami (albo i z przełożonymi z rodzinnej "firmy"). I jeszcze kilka innych spoko zajawek. Zobacz, jak gotuje Leon, choć jeszcze nie zawodowiec.
TY TEŻ OGARNIESZ!



(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Gang Przybyszewskiej w bibliotece!

1 października (sobota) od godz. 12 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zaprasza zespoły składające się z 1-4 osób w wieku od 15 lat wzwyż do udziału w grze miejskiej "Gang Przybyszewskiej". 

Jeżeli marzyliście kiedykolwiek o przysłużeniu się literaturze oraz o wstąpieniu do gangu, macie teraz ku temu najlepszą okazję! 
Wystarczy, że przejdziecie specjalną inicjację składającą się z szeregu zadań do wykonania w terenie, dzięki której udowodnicie, że się nadajecie.


Punkt startowy: Filia Gdańska, ul. Mariacka 42, Gdańsk.



O wcześniejsze zapisy prosimy pod poniższym numerem telefonu lub adresem mailowym: tel.:  58 301 10 28, mail: bibliotekapodzolwiem@wbpg.org.pl

 

Gra miejska "Gang Przybyszewskiej" odbywa się w ramach projektu "Oblicza Przybyszewskiej", który ma na celu przypomnienie jednej z najważniejszych postaci gdańskiej sceny literackiej minionego stulecia. Rok 2016, sto piętnasta rocznica urodzin pisarki, to odpowiedni moment, żeby przybliżyć jej postać i dorobek mieszkańcom Gdańska i nie tylko. Projekt jest realizowany wspólnie z Filią Gdańską.

( info: Newsletter Biblioteki Analiz)
 

Święto Książki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach


Znani na co dzień z mediów: Dorota Zawadzka, czyli popularna "Superniania", prowadzący Sondę 2 Tomasz Rożek oraz Sebastian Riedel, lider zespołu "Cree" pojawili się w szpitalu w nieco innych rolach - czytających bajki małym pacjentom. Gościom towarzyszyli bohaterowie bajek Wydawnictwa Debit: Kura Adela i Żółw Franklin. Dorota Zawadzka przeczytała dzieciom przygody Kota Papli, który próbował rozwiązać mleczną zagadkę. Tomasz Rożek przedstawił dzieciom perypetie małej Misi Marysi, a Sebastian Riedel czytał o przygodach Żółwia Franklina, który bał się iść do biblioteki, bo zgubił wypożyczoną książkę. Radość dzieci i zainteresowanie wydarzeniem było ogromne.

"Zawsze chętnie i z dużą otwartością angażuję się w tego typu projekty. Do tej pory robiłam to jako prezes dużej firmy, byłam zapraszana w innym charakterze. Teraz, wydając także książki dla dzieci, mam szansę zrobić znacznie więcej. Cieszę się, że mogliśmy dać dzieciom ten niezwykły czas z książką. W szpitalu spędzają czas głównie na badaniach, pobieraniu krwi i wizytach lekarzy" - mówiła Sonia Draga, prezes Wydawnictwa Debit.

 Goście w towarzystwie Kury Adeli i Żółwia Franklina odwiedzili również dzieci na oddziałach onkologicznym oraz neurochirurgicznym. "Chcieliśmy naszym pacjentom troszkę odmienić tę sobotę, z jednej strony pokazać jak piękna jest literatura i zachęcić do czytania, z drugiej strony to też forma terapii" - mówił Wojciech Gumułka, rzecznik Górnośląskiego Centrum. Częścią wydarzenia były też warsztaty plastyczne, podczas których dzieci projektowały grę planszową, w którą potem wspólnie zagrały.


Święto Książki to wspólna impreza Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Wydawnictwa Debit. Impreza poprzedziła drugie Śląskie Targi Książki.



Wydawnictwo Debit należy do Wydawnictwa Sonia Draga, które jest jednym z największych w Polsce. W ofercie są bajki, baśnie oraz książki o charakterze edukacyjnym dla najmłodszych. Debit wydaje także tytuły popularnonaukowe oraz opracowania o charakterze albumowym i encyklopedycznym.



(ET, Centrum Prasowe PAP)

Spotkanie z Beatą Pawlikowską


Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską poświęcone książce i audiobookowi "Wyszłam z niemocy i depresji. Ty też możesz!".

Z depresją zmaga się wiele osób, przez ponad dwadzieścia lat zmagała się z nią także Beata Pawlikowska. Szukała zrozumienia, czym jest depresja, skąd się bierze i w jaki sposób działa. Dzięki temu znana podróżniczka i dziennikarka stworzyła narzędzia, które pozwoliły jej zwyciężyć chorobę. Swoimi doświadczeniami i sposobami na szczęśliwe życie bez depresji dzieli się w książce i audiobooku "Wyszłam z niemocy i depresji. Ty też możesz!"

Spotkanie odbędzie się 1 października (sobota) o godz. 14.00 w Empiku Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122). Wstęp wolny.

Zobacz trailler książki:
https://www.youtube.com/watch?v=DUZJeMs1weA

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Martin Widmark w Poznaniu i inne wydarzenia


Na spotkania z książkami z Zakamarków
zapraszamy do Mińska Mazowieckiego,
Poznania, Katowic i Warszawy.

Martin Widmark w Poznaniu



Od 30 września do 1 października
gościem Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
będzie Martin Widmark,
autor serii książek o Lassem i Mai oraz Dawidzie i Larisie.

Program weekendu:

piątek 30.09

godz. 15:00 Scena Nowa, wstęp – zapisy: odn.poznan.pl/produkt,pl,konferencje,243.html
Spotkanie dla nauczycieli z Martinem Widmarkiem

godz. 17:00-19:00 Hol Parterowy, wstęp wolny, rejestracja: od godz. 16:30
„przyTARGaj książki” cykliczna akcja wymiany książek.

sobota 1.10

godz. 11:00 Sala Prób, wstęp – zapisy: literatura@ckzamek.pl
Warsztat mistrzowski z Martinem Widmarkiem
dla dorosłych piszących dla dzieci

godz. 12:00 Nowe Kino Pałacowe, bilety: 10 PLN
Pokaz filmu: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby” (2014),
reż.: Pontus Klänge, Walter Söderlund; 76 min

godz. 16:00 Sala Wielka, wstęp wolny
SPOTKANIE Z MARTINEM WIDMARKIEM DLA DZIECI

niedziela 2.10

godz. 12:00 Nowe Kino Pałacowe, bilety: 10 PLN
Pokaz filmu: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms” (2013),
reż.: Pontus Klänge, Walter Söderlund; 80 min

Centrum Kultury Zamek
ul. Święty Marcin 80/82
Poznań

Lasse i Maja w Bajce



Zapraszamy w czwartek 29 września o godz. 16:30
do Księgarni z Bajki
na spotkanie z książką Tajemnica więzienia.

Z okazji premiery najnowszej części Biura Detektywistycznego Lassego i Mai
w księgarni odbędą się warsztaty detektywistyczne.
Dzieci wyruszą do więzienia, by przygotować tam przedstawienie.
Podczas premiery wydarzy się coś, co odmieni to los uwięzionych...

Wstęp: 10 PLN
Zapisy: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub 61 8200 582

Księgarnia z Bajki
os. Przyjaźni 125 C
Poznań

Zakamarki na Nocy Naukowców 



W piątek 30 września
zapraszamy na Politechnikę Poznańską. 

Dla młodych naukowców przygotowaliśmy:

godz. 17:00-18:00 interaktywne warsztaty pokazujące,
że matematyką można się dobrze bawić, chociażby liczyć na spacerze.
Inspiracją do warsztatów jest książka Emmy Adbage
Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6.

godz. 18:30-19:30 interaktywne warsztaty podejmujące
tematy tajemniczego zniknięcia, chemii i ekologii.
Inspiracją do warsztatów jest książka Martina Widmarka
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, pierwszy tom serii Dawid i Larisa.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-13.

Wymagana rezerwacja miejsc.
Szczegółowy program i informacje: www.nocnaukowcow.pl

Biblioteka Politechniki Poznańskiej
Sala 126 I piętro
ul. Piotrowo 2
Poznań

Zakamarki na Śląskich Targach Książki



W dniach od 30 września do 2 października w godz. 10:00-18:00
zapraszamy do Katowic
na Śląskie Targi Książki.

Na stoisku nr 85 Zakamarkowe nowości:
Tajemnica więzienia
Doris ma dość
 
Pomelo podróżuje

oraz inne nasze znane i lubiane tytuły.
Wszystkie w atrakcyjnych cenach.

Wstęp bezpłatny.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Wejścia od strony Spodka (al. Korfantego) i ul. Olimpijskiej
Katowice

Pociąg do Matematyki



Zapraszamy w sobotę 1 października w godz. 10:00-17:00
do Mińska Mazowieckiego na festiwal matematyczny.

Celem festiwalu „Pociąg do Matematyki”
jest promowanie edukacji matematycznej w atrakcyjnej i nowatorskiej formie.
W ramach festiwalu odbędzie się m.in. konferencja
dla nauczycieli szkół podstawowych.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mogli zwiedzać
specjalne stacje matematyczne.

Wśród książek, które będzie można zakupić,
znajdą się dwie Zakamarkowe propozycje:
Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodęoraz Matematyka ze sznurka i guzika.

Szczegółowy program wydarzenia: TUTAJ

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Małopolska 11
Mińsk Mazowiecki

Kryminalny październik w Badecie



Zapraszamy w niedzielę 2 października 
na premierę kolejnej części Biura Detektywistycznego Lassego i Mai
o godz. 14.00 w księgarni Badet Ursynów,
o godz. 14.30 w księgarni Badet Wilanów.

Uczestnicy spotkań poznają historię trzech więźniów, występujących
w przedstawieniu teatralnym w więzieniu w Valleby.
Potem dzieci wcielą się w role Lassego i Mai,
aby sprawdzić, czy mają zadatki na przyszłych detektywów.

Zapraszamy dzieci od 6 lat.

Wstęp wolny.
Zapisy: ursynow@badet.pl, tel. 22 370-25-03 lub 508-616-769
badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17

Badet Wilanów
ul. Lentza 35a

Badet Ursynów
al. KEN 83
Warszawa

Empatia w Katowicach



Zapraszamy w sobotę 1 października
w godz. 10:00-18:30
na konferencję Stowarzyszenia Empatia.

Wydarzenie obfitować będzie w panele dyskusyjne,
warsztaty i spotkania z ekspertami z zakresu empatii.
Empatii dla człowieka, rodzica, dziecka; empatii dla ciała i zdrowia;
empatii dla emocji, myśli i zachowania.

Znajdziecie tutaj także stoisko z Zakamarkowymi
książkami.

Harmonogram konferencji TUTAJ

Miejski Dom Kultury Koszutka
filia Dąb
Krzyżowa 1
Katowice

Zakamarki na LuxFest



Zapraszamy w sobotę 1 października
do poznańskiej Areny na LuxFest.

W ramach tego przede wszystkim muzycznego wydarzenia,
dzieci będą mogły spędzać czas w kąciku czytelniczym
w strefie LuxArt.

A Zakamarkowe książki z 30% rabatem
znajdą się na naszym stoisku.

Informacja o biletach wstępu na stronie www.luxfest.net/bilety


LuxFest
Arena
ul. Wyspiańskiego 33
Poznań



wtorek, 27 września 2016

Wspaniałe ilustracje Krystyny Michałowskiej

Medal IBBY


Polska Sekcja IBBY - Stowarzyszenia Przyjaciół Książek dla Młodych zaprasza na uroczyste wręczenie medalu za całokształt działalności artystycznej Krystynie Michałowskiej, graficzce, malarce i wieloletniej ilustratorce książek wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Uroczystość odbędzie się w czwartek 29 września o godz. 18 w sali audiowizualnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40 w Warszawie. 

Będzie jej towarzyszyć wystawa grafik Krystyny Michałowskiej i książek z jej ilustracjami z kolekcji Wiolety Słoki "Wioletowe Kruczki".
Partnerami uroczystością są: wydawnictwo Nasza Księgarnia oraz Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie.

Krystyna Michałowska jest ilustratorką, graficzką i malarką. Urodziła się w 1943 roku w Warszawie. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pierwsze artystyczne kroki stawiała pod okiem największych polskich mistrzów: Jana Marcina Szancera, Henryka Tomaszewskiego, Jerzego Tchórzewskiego, Zbigniewa Rychlickiego. Ilustrowała około stu książek, w tym "Księgę smoków" Edith Nesbit, "Błękitnego ptaka i inne baśnie" Marie-Catherine d?Aulnoy, "Legendę o warszawskim Bazyliszku" Wandy Chotomskiej czy "Pana Samochodzika i zagadki Fromborka" Zbigniewa Nienackiego. Miłośniczki (i miłośnicy) serii o "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery na pewno pamiętają charakterystyczne okładki zaprojektowane przez medalistkę.

Krystyna Michałowska przez 30 lat pracowała w Wydawnictwie Nasza Księgarnia na stanowisku redaktora artystycznego, a po zakończeniu współpracy - w czasopiśmie "Świerszczyk" jako graficzka. Jest autorką wyróżnika graficznego kultowej serii książek dla dzieci "Poczytaj mi, mamo".

foto: IBBY. Maciej Wróbel 
(fran)

Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda

Edycja wyszehradzka

Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda organizowany w Krakowie od 2010 r. to święto twórczości awangardowej, eksperymentalnej i niekonwencjonalnej. Co roku uczestnicy mają okazję poznać szeroki wybór najciekawszych zjawisk literatury cyfrowej, zobaczyć nietypowe podejścia do medium książki i poszerzyć swoje literackie horyzonty w trakcie licznych warsztatów i wykładów. Festiwal to także okazja do wymiany doświadczeń, burzliwych dyskusji i twórczych zabaw - prawdziwe awangardowe bachanalia. Nie inaczej będzie w roku 2016. Dla edycji wyszehradzkiej program przygotowano wspólnie z partnerami z Czech (Psi Vino) oraz Słowacji (Ars Poetica). Festiwal skupi się na prezentacji twórców i organizacji z Węgier, Czech, Słowacji i Polski.
W ciągu trzech intensywnych dni (6?8 października) festiwalowicze zgłębiać będą bardzo odmienne, równie inspirujące i nowatorskie obszary.
Pierwszy z nich to świat niezależnych wydawnictw publikujących książki artystyczne. W centrum Krakowa w niecodziennych lokalizacjach zostanie rozmieszczona wielopunktowa wystawa, po której oprowadzać będzie kuratorka wraz z przedstawicielami wydawnictw. Wyjątkowe książki zobaczyć będzie można także w trakcie prezentacji twórców podczas wydarzeń festiwalowych.
Drugi obszar, który zostanie zaprezentowany, to wyjątkowa subkultura - demoscena. Uznani członkowie sceny z krajów Grupy Wyszehradzkiej przedstawią najciekawsze elementy historii demosceny, od początków aż po produkcje współczesne.
Wreszcie, jak co roku, sercem Ha!wangardy będą prezentacje poezji nowomedialnej, generatywnej i eksperymentalnej, performanse, czytania i pokazy w wykonaniu zarówno stałych bywalców Ha!wangardowej sceny, jak i twórców przybywających do miasta literatury po raz pierwszy.

Ponadto organizatorzy polecają uczestnikom warsztaty przekładu eksperymentalnego, twórczości liberackiej, konceptualizmu oraz muzyki elektronicznej. Poprowadzą je najlepsi specjaliści w tych dziedzinach.
Szczegółowy program, opisy wszystkich wydarzeń oraz sylwetki zaproszonych gości znajduje się na stronie: http://ha.art.pl/hawangarda/.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Wydawnictwo Sonia Draga i Wydawnictwo Debit na Śląskich Targach Książki

To będzie wyjątkowe wydarzenie na Śląsku. 150 wystawców, ponad stu autorów, do tego wręczenie statuetki Śląskiego Wawrzynu Literackiego - mówiła na konferencji prasowej zapowiadającej Śląskie Targi Książki prezes Sonia Draga - członek zarządu Targi Książki Sp. z o.o.




Impreza odbędzie się po raz drugi i już wzbudza spore zainteresowanie. Poza możliwością odwiedzenia stanowisk wystawców zaplanowano również spotkania z najbardziej poczytnymi autorami. 

Wydawnictwo Sonia Draga reprezentować będą Catharina Ingelman - Sundberg, autorka kultowych powieści „Seniorzy w natarciu” i „Pożyczenie jest srebrem, a rabowanie złotem”, a także Józef Hen – autor „Powrotu do bezsennych nocy” i „Brulionu Profesora T”. Czytelnicy mogą liczyć też na obecność Bernarda Aichnera, Krzysztofa Zajasa, Doroty Stasikowskiej – Woźniak (piszącej pod pseudonimem Ewa Kassala), Jana Rzymełki i Jolanty Mokrzyńskiej.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac Bohdana Butenki – ilustratora i grafika, autora książek i komiksów, a także prezentacja multimedialna Biblioteki Śląskiej „500 ekslibrisów ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach na 500 lat ekslibrisu polskiego”. Po raz kolejny w ramach targów zorganizowana zostanie też gala kobiet sukcesu, tym razem pod hasłem „Potęga odwiecznej kobiecości”. VII Gala Dress For Success Poland będzie okazją do spotkania i wymiany doświadczeń kobiet sukcesu, dla których istotne jest społeczne wspieranie kobiet na rynku pracy. 
Gośćmi honorowymi będą Jolanta Kwaśniewska, Dorota Soszyńska i Krystyna Kaszuba.
Również najmłodszych czytelników czeka niemało atrakcji. Wydawnictwo Debit, należące do Wydawnictwa Sonia Draga, zorganizowało spotkanie autorskie i warsztaty z Joanną Krzyżanek – autorką uwielbianej przez dzieci „Kury Adeli”. Na stoisku Debitu gościć będzie także Zofia Staniszewska, która w książeczce „Dzieci w sieci dobrych manier” opowiada maluchom o zasadach savoir-vivre. Odbędą się także warsztaty plastyczne prowadzone przez Joannę Homel i Iwonę Janoszek, autorki serii „Bystre oczka”.

Targi rozpoczną się w piątek 30 września i potrwają do niedzieli 2 października. Stanowisko Wydawnictwa Sonia Draga i Wydawnictwa Debit znaleźć będzie można pod numerem „59”. 
Wstęp na imprezę jest wolny.
( info: wyd. Sonia Draga)

Wydawnictwo Sonia Draga i Wydawnictwo Debit na Śląskich Targach Książki
2016-09-22

To będzie wyjątkowe wydarzenie na Śląsku. 150 wystawców, ponad stu autorów, do tego wręczenie statuetki Śląskiego Wawrzynu Literackiego - mówiła na konferencji prasowej zapowiadającej Śląskie Targi Książki prezes Sonia Draga - członek zarządu Targi Książki Sp. z o.o.
Impreza odbędzie się po raz drugi i już wzbudza spore zainteresowanie. Poza możliwością odwiedzenia stanowisk wystawców zaplanowano również spotkania z najbardziej poczytnymi autorami. Wydawnictwo Sonia Draga reprezentować będą Catharina Ingelman - Sundberg, autorka kultowych powieści „Seniorzy w natarciu” i „Pożyczenie jest srebrem, a rabowanie złotem”, a także Józef Hen – autor „Powrotu do bezsennych nocy” i „Brulionu Profesora T”. Czytelnicy mogą liczyć też na obecność Bernarda Aichnera, Krzysztofa Zajasa, Doroty Stasikowskiej – Woźniak (piszącej pod pseudonimem Ewa Kassala), Jana Rzymełki i Jolanty Mokrzyńskiej.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac Bohdana Butenki – ilustratora i grafika, autora książek i komiksów, a także prezentacja multimedialna Biblioteki Śląskiej „500 ekslibrisów ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach na 500 lat ekslibrisu polskiego”. Po raz kolejny w ramach targów zorganizowana zostanie też gala kobiet sukcesu, tym razem pod hasłem „Potęga odwiecznej kobiecości”. VII Gala Dress For Success Poland będzie okazją do spotkania i wymiany doświadczeń kobiet sukcesu, dla których istotne jest społeczne wspieranie kobiet na rynku pracy. Gośćmi honorowymi będą Jolanta Kwaśniewska, Dorota Soszyńska i Krystyna Kaszuba.
Również najmłodszych czytelników czeka niemało atrakcji. Wydawnictwo Debit, należące do Wydawnictwa Sonia Draga, zorganizowało spotkanie autorskie i warsztaty z Joanną Krzyżanek – autorką uwielbianej przez dzieci „Kury Adeli”. Na stoisku Debitu gościć będzie także Zofia Staniszewska, która w książeczce „Dzieci w sieci dobrych manier” opowiada maluchom o zasadach savoir-vivre. Odbędą się także warsztaty plastyczne prowadzone przez Joannę Homel i Iwonę Janoszek, autorki serii „Bystre oczka”.
Targi rozpoczną się w piątek 30 września i potrwają do niedzieli 2 października. Stanowisko Wydawnictwa Sonia Draga i Wydawnictwa Debit znaleźć będzie można pod numerem „59”. Wstęp na imprezę jest wolny.

Wydawnictwo Sonia Draga i Wydawnictwo Debit na Śląskich Targach Książki
2016-09-22

To będzie wyjątkowe wydarzenie na Śląsku. 150 wystawców, ponad stu autorów, do tego wręczenie statuetki Śląskiego Wawrzynu Literackiego - mówiła na konferencji prasowej zapowiadającej Śląskie Targi Książki prezes Sonia Draga - członek zarządu Targi Książki Sp. z o.o.
Impreza odbędzie się po raz drugi i już wzbudza spore zainteresowanie. Poza możliwością odwiedzenia stanowisk wystawców zaplanowano również spotkania z najbardziej poczytnymi autorami. Wydawnictwo Sonia Draga reprezentować będą Catharina Ingelman - Sundberg, autorka kultowych powieści „Seniorzy w natarciu” i „Pożyczenie jest srebrem, a rabowanie złotem”, a także Józef Hen – autor „Powrotu do bezsennych nocy” i „Brulionu Profesora T”. Czytelnicy mogą liczyć też na obecność Bernarda Aichnera, Krzysztofa Zajasa, Doroty Stasikowskiej – Woźniak (piszącej pod pseudonimem Ewa Kassala), Jana Rzymełki i Jolanty Mokrzyńskiej.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac Bohdana Butenki – ilustratora i grafika, autora książek i komiksów, a także prezentacja multimedialna Biblioteki Śląskiej „500 ekslibrisów ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach na 500 lat ekslibrisu polskiego”. Po raz kolejny w ramach targów zorganizowana zostanie też gala kobiet sukcesu, tym razem pod hasłem „Potęga odwiecznej kobiecości”. VII Gala Dress For Success Poland będzie okazją do spotkania i wymiany doświadczeń kobiet sukcesu, dla których istotne jest społeczne wspieranie kobiet na rynku pracy. Gośćmi honorowymi będą Jolanta Kwaśniewska, Dorota Soszyńska i Krystyna Kaszuba.
Również najmłodszych czytelników czeka niemało atrakcji. Wydawnictwo Debit, należące do Wydawnictwa Sonia Draga, zorganizowało spotkanie autorskie i warsztaty z Joanną Krzyżanek – autorką uwielbianej przez dzieci „Kury Adeli”. Na stoisku Debitu gościć będzie także Zofia Staniszewska, która w książeczce „Dzieci w sieci dobrych manier” opowiada maluchom o zasadach savoir-vivre. Odbędą się także warsztaty plastyczne prowadzone przez Joannę Homel i Iwonę Janoszek, autorki serii „Bystre oczka”.
Targi rozpoczną się w piątek 30 września i potrwają do niedzieli 2 października. Stanowisko Wydawnictwa Sonia Draga i Wydawnictwa Debit znaleźć będzie można pod numerem „59”. Wstęp na imprezę jest wolny.

poniedziałek, 26 września 2016

CATHARINA INGELMAN - SUNDBERG W POLSCE!



CATHARINA INGELMAN - SUNDBERG  W POLSCE!
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na spotkania z Cathariną Ingelman-Sundberg, szwedzką autorką przezabawnych przygód Emeryckiej Szajki (Seniorzy w natarciuPożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem)


1.10.2016 (sobota)
11.00 -11.45       Śląskie Targi Książki – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – spotkanie z czytelnikami na stoisku Wydawnictwa Sonia Draga  nr 59 (wstęp wolny)
              
                             
1.10.2016  (sobota)                   
12.00 - 12.50      –„ Senior przestępca doskonałym?”  spotkanie z Cathariną Ingelman – Sundberg szwedzką autorką komedii kryminalnych „Seniorzy w natarciu „ oraz „Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem” -rozmowa na scenie głównej- Śląskie Targi Książki – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (wstęp wolny)

2.10.2016 (niedziela)
13.00 -13.45       Śląskie Targi Książki – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – spotkanie z czytelnikami na stoisku Wydawnictwa Sonia Draga nr 59 (wstęp wolny)

3.10.2016 (poniedziałek)
Godz. 17.30       –„ Senior przestępcą doskonałym?”  spotkanie z Cathariną Ingelman – Sundberg szwedzką autorką komedii kryminalnych „Seniorzy w natarciu „ oraz „Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem” - poprowadzi Anna Dziewit Meller, fragmenty powieści przeczyta Artur Barciś  - spotkanie w księgarni Korekty, Warszawa, Al. Wyzwolenia 14 (wstęp wolny).



Catharina Ingelman-Sundberg jest archeologiem podwodnym, dziennikarką i pisarką. Przez wiele lat pracowała dla Svenska Dagbladet, obecnie całkowicie oddaje się pisaniu. W 1999 r. została uhonorowana nagrodą literacką imienia Larsa Widdinga. Prawa autorskie do bestsellerowych Seniorów w natarciusprzedano do 26 krajów, a zabawna opowieść o dziarskich emerytach doczekała się kontynuacji w postaci dwóch kolejnych tomów. Jej książki sprzedały się już w ponad 2 milionach egzemplarzy!

 
Książki dostępne również jako e-booki 
  
 
Audiobooki w znakomitej interpretacji Artura Barcisia
(info: wyd. Sonia Draga)

Bernhard Aichner w Polsce



Bernhard Aichner w Polsce
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na spotkania z austriackim pisarzem Bernhardem Aichnerem, autorem bestsellerowej Mścicielki i świetnej kontynuacji zatytułowanejDom śmierci.

30.09.2016 (piątek)
Godz. 18.00        Kobieta jako sprawca przemocy- czy bohaterki w typie Lisbeth Salander  zdominują literaturę kryminalną? -spotkanie z  Bernardem Aichnerem autorem powieści  „Mścicielka” oraz „Dom śmierci” -  spotkanie w księgarni Korekty,Warszawa, Al. Wyzwolenia 14 (wstęp wolny).


1.10.2016 (sobota)
15.00 -15.45       Śląskie Targi Książki – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – spotkanie z czytelnikami na stoisku Wydawnictwa Sonia Draga (wstęp wolny)
               
                              
2.10.2016  (niedziela)                
10.00 - 10.50      Kobieta jako sprawca przemocy- czy bohaterki w typie Lisbeth Salander  zdominują literaturę kryminalną? - spotkanie z  Bernardem Aichnerem autorem powieści  „Mścicielka” oraz „Dom śmierci”   spotkanie na scenie głównej - Śląskie Targi Książki – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (wstęp wolny)
(info: wyd. Sonia Draga)

piątek, 23 września 2016

Najlepsze w BookBook!!! Bestsellery


Poniżej prezentujemy zestawienie najpopularniejszych tytułów w sieci BookBook w dniach 1.09 - 15.09.2016.

1. Zanim się pojawiłeś, Jojo Moyes (Świat Książki)
2. Nienachalna z urody, Maria Czubaszek (Prószyński i S-ka)
3. Sekretne życie drzew, Peter  Wohlleben (Wydawnictwo Otwarte)
4. Kiedy odszedłeś, Jojo Moyes  (Między Słowami)
5. Beduinki na Instagramie, Aleksandra Chrobak (Znak Literanova)
6. Ukryte terapie, Jerzy Zięba Egida Consulting Sp. z o.o.)
7. Przeznaczeni, Katarzyna Grochola (Wydawnictwo Literackie)
8. Wszystkie kolory nieba, Krystyna Mirek (Znak)
9. Żydzi, Piotr Zychowicz (DW Rebis)
10. Immunitet, Remigiusz Mróz (Czwarta Strona).


(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Lampiony Pop Up Store

Jedna księgarnia i 10 tys. egz. powieści
We wtorek 27 września salon Empik w centrum handlowym Plac Unii City Shopping w Warszawie ( ul. Puławska 2) przemieni się w Lampiony Pop Up Store. 

Oznacza to, że jedynym tytułem w ofercie salonu będzie tego dnia powieść Katarzyny Bondy "Lampiony".

Uroczyste otwarcie księgarni nastąpi o godzinie 10, a czytelników do świata "Lampionów" wprowadzi Katarzyna Bonda. 
Sklep Lampiony Pop Up Store czynny będzie do godziny 21:00. 

Pisarka spotka się z fanami w godzinach od 10:00 do 13:00 i od 17:00 do 20:00.

Dzień później, 28 września, "Lampiony" będzie można nabyć w księgarniach w całej Polsce.

( info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Wydawnictwo SQN zaprasza na Śląskie Targi Książki

Ćwiek, Jadowska, Małecki...


Spotkania z naszymi autorami podczas Śląskich Targów Książki:



Sobota 1.10 godz. 17:30 Forum 2 - Jakub Małecki


"Jakub Małecki zostawia w swoich tekstach tytułowe ślady i tylko od nas zależy, czy je wyłapiemy i zinterpretujemy". Tak o książce Małeckiego napisała Sylwia Chutnik. Zapraszamy na spotkanie z autorem, którego książki wyzwalają w czytelniku całą gamę emocji oraz obok których nie można przejść obojętnie... Jakub Małecki jest wielbicielem dobrej literatury, zapalonym motocyklistą oraz kocha piec ciasta czekoladowe. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.



Niedziela 2.10 godz. 12:30 Forum 1 - Roman Kostrzewski i Mateusz Żyła



Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Romanem Kostrzewskim, liderem zespołu KAT, które poprowadzi współautor jego książki Mateusz Żyła. Kostrzewski m.in. omawiając niektóre swoje teksty, komentuje zachowania społeczne i bezlitośnie rozprawia się ze stereotypem "satanisty". To rozmowa nie tylko o dziejach zespołu Kat, a także opowieść o dzieciństwie spędzonym w domu dziecka, dojrzewaniu w PRL-u, kulisach pracy górnika i strajku w kopalni Rozbark. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu.



Niedziela 2.10 godz. 15:30 Forum 2 - Jakub Ćwiek



O USA i popkulturze, pasjonujących podróżach, niesamowitych ludziach i inspirujących miejscach. Jakub Ćwiek z przyjaciółmi przemierzył wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych tropem popkulturowych śladów. Co odnalazł? Przekonajcie się sami. Oto Ameryka, którą... prawie znacie. Rozmowę poprowadzi Aneta Jadowska.



Niedziela 2.10 godz. 16:30 Forum 2 - Aneta Jadowska


Zapraszamy na emocjonujący spacer po alternatywnej Warszawie. Oto bowiem na miejscu stolicy Polski wyrosły dwa miasta: przesiąknięty dziką i chaotyczną magią Wars oraz nieokiełznana, brutalna i całkowicie niebezpieczna Sawa. Aneta Jadowska, królowa polskiego urban fasady, z niekwestionowaną swadą kreuje literackie światy i osadza w nich charakterne postaci. O inspiracjach, pisarskich trudach i Dziewczynie z Dzielnicy Cudów porozmawia z autorką Jakub Ćwiek.



Po spotkaniach zapraszamy po autografy na stoisko nr 17.



Ekipa SQN


(info: Newsletter Biblioteki Analiz)