poniedziałek, 15 stycznia 2018

Udany debiut Bundy

Martyna Bunda autorka książki „Nieczułość”, redaktorka działu krajowego tygodnika „Polityka” 11 stycznia spotkała się z czytelnikami w Księgarni BookBook Hoża. Rozmowę z autorką poprowadziła Justyna Sobolewska.


Martyna Bunda w książce opowiada losy kobiet – matki i jej trzech córek – w tragicznych i bardzo brutalnych czasach wojny oraz początkach PRL-u. Podkreśla ich samotność i męstwo. Opowieść bardzo trudna, a jednak bardzo delikatnie opowiedziana z wieloma niedopowiedzeniami, które swą wymową opisują szczegóły.
                                       Fot. Marytka Czarnocka
Justyna Sobolewska pomogła poznać drogę powstawania książki Martyny Bundy oraz gdzie i kiedy autorka zdobywała wiedzę. Wiele wrażeń dzieciństwa kształtowało rozumienie świata. Bunda urodziła się i wychowywała na Kaszubach. Jednak część rodziny mieszka w okolicach Rzeszowa, z którymi mała Martyna spędzała wiele czasu.
Martyna Bunda podziękowała za poświęcenie uwagi i pomoc dobremu duchowi – Beacie  Stasińskiej. Książkę wydało Wydawnictwo Literackie.
Było to drugie spotkanie promujące tę powieść. Martyna Bunda obiecuje kolejne spotkania w innych miastach, niektóre z nich odbędą się w księgarniach BookBook, śledźcie nasze wydarzenia. Tych spotkań nie można przeoczyć.
 Autor: Marytka Czarnocka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz