piątek, 26 stycznia 2018

Kacperiada na DVD

Polski serial animowany na motywach bestsellerowych opowiadań Grzegorza Kasdepke zadebiutuje na DVD już 31 stycznia. 

Kacperiadę” wyprodukowało Studio Animacji Human Ark we współpracy z CANAL+ oraz Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym (FINA)Produkcja uzyskała również wsparcie Narodowego Instytutu Audiowizualnego i była współfinansowana przez program Kreatywna Europa MEDIA oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Serial został wyreżyserowany przez Wojtka Wawszczyka, Kamila Polaka, Kubę Tarkowskiego, Tomasza Leśniaka i Michała Śledzińskiego na podstawie scenariusza Rafała Skarżyckiego, Krzysztofa Gurecznego i Wojtka Wawszczyka. Producentami Kacperiady zostali Eliza Oczkowska, Stanisław Dziedzic, Anja Šošić i Maks Sikora, a kierownictwa produkcji podjęli się Szymon Holcman i Joanna Stawnicka. Muzykę do serialu skomponował Szymon Wysocki.
O warstwę plastyczną zadbali Tomasz Leśniak, Michał Śledziński i Sławek Fedorczuk.
Bohaterom głosów użyczyli Matylda Damięcka (Kacper), Marcin Hycnar (tata Kacpra), Monika Pikuła (mama Kacpra), Agnieszka Mrozińska (Eryk), Dominika Sell (Ada), Katarzyna Kwiatkowska (mama Eryka), Anna Sztejner (mama Ady), Grzegorz Pawlak (Muchomściciel, Profesor Elektron, Zbir, Człowiek Odkurzacz i inni), Jarosław Domin (tata Ady), Tomasz Leśniak (tata Eryka) i Tomasz Grochoczyński (sąsiad).
Oryginalna polska produkcja inspirowana bestsellerowymi książkami Grzegorza Kasdepke –  „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” oraz „Kacper z szuflady” – to współczesna obyczajowa komedia familijna, pełna absurdalnego humoru. Serial przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-9 lat oraz ich rodzin.
„O wyjątkowości tej nietuzinkowej serii świadczy fakt, że jest to pierwszy polski animowany projekt w historii, w którego produkcję zaangażował się Canal+” – informuje Studio Human Ark.
Jak zauważyła Izabela Kiszka-Hoflik, kierująca w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej Działem Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych: „Ten serial może być (…) kamieniem milowym, dlatego, że mamy tutaj do czynienia z zupełnie inną narracją, innym bohaterem i innym sposobem opowiadania – bardziej przystosowanym do naszych współczesnych dzieci”.
Produkcja została doceniona nie tylko w Polsce, gdzie zdobyła dwie prestiżowe nagrody – na festiwalu OFAFA (laureat nagrody Srebrna Kreska) i O!PLA (zwycięzca konkursu Teraz Dzieci!) – lecz także na arenie międzynarodowej. Otrzymała m.in. wyróżnienie za projekt o bardzo wysokim międzynarodowym potencjale sprzedażowym podczas Junior Co-Production Market na festiwalu CINEKID 2012 w Amsterdamie. Odcinek pilotażowy serialu pt. „Najlepiej być sobą”, był prezentowany i nagradzany na wielu festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. na festiwalu animacji w Annecy we Francji, na festiwalu dziecięcym Ajyal w Katarze, jak również na festiwalach w Serbii, Chinach, Hiszpanii, Rosji, Argentynie czy w Indiach.
Pierwszy sezon serialu został wyemitowany przez Canal+ Family. Obecnie trwają prace nad realizacją sezonu drugiego.
Na płycie DVD, oprócz 13 odcinków, znalazł się również materiał zza kulis, czyli wywiady z twórcami serii oraz obsadą dubbingu, a także „Ucz się j. angielskiego z Kacprem i Adą – obejrzyj 4 odcinki z angielskim dubbingiem”.
Autor: (ET)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz