wtorek, 2 stycznia 2018

Podziemna filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu


We Wrocławiu zostało otwarte „Centrum nowych technologii dla kultury i edukacji”.
 Pod tą nazwą działa biblioteka zlokalizowana w samym centrum miasta – w podziemnym Przejściu Świdnickim.
Jak informuje „Rzeczpospolita” z 29 grudnia w dodatku „Życie Dolnego Śląska”, „nowa instytucja kultury znajduje się w lokalu, w którym dawniej mieściła się restauracja-bar oferująca tosty. Później miasto postanowiło tam urządzić galerię i ambitną księgarnię, ale ostatecznie te pomysły nie wypaliły”.
„Centrum nowych technologii” jest filią Miejskiej Biblioteki Publicznej, a jego działania skierowane są głównie do młodego pokolenia, ale także do seniorów.
Adaptacja, która trwała od września do początku grudnia, kosztowała ok. 600 tys. zł. Powierzchnia Centrum wynosi 300 m kw. i podzielona jest na strefy: strefę gir i zabaw, strefę konferencyjną, która jest „wielofunkcyjnym miejscem spotkań, wystaw, prezentacji, organizacji warsztatów”, oraz na strefę relaksu z e-czytelnią, gdzie można skorzystać z tabletów i e-czytników.
 Design wnętrza, jak podkreśla cytowany w tekście Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych urzędu miejskiego we Wrocławiu, „opiera się na sześciokątach – to one tworzą półki, siedziska i ścianki”. Podobny kształt mają też stoły, „które dają szerokie możliwości kombinacji w aranżacji przestrzeni”. Do tego „kolorystycznym akcentem jest chrobotek reniferowy, który doskonale prezentuje się w sąsiedztwie surowego drewna, uspakaja oraz pobudza kreatywność, tworząc idealne miejsce do pracy i relaksu, który posiada także pozytywny efekt akustyczny wyciszający pomieszczenie”.
Autor: (fran)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz