czwartek, 2 listopada 2017

W marcu w Gdańsku

Do wydawców trafiło zaproszenie do udziału w nowej inicjatywie, jaką są Gdańskie Targi Książki. Jak czytamy w informacji przekazanej przez organizatorów, jest to „wydarzenie poświęcone literaturze, które odbędzie się odbędzie się od 16 do 18 marca 2018 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz innych lokalizacjach na terenie Trójmiasta”.
Czytamy też, że „Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej. Gdańskie Targi Książki będą prezentować zróżnicowane spektrum literatury.
 Od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne. Zaprosimy najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury, przeprowadzić ważne spotkania i debaty wokół nowości wydawniczych, zorganizować tematyczne wystawy oraz warsztaty popularyzujące estetykę i projektowanie książek. Planujemy cyklicznie organizować to wydarzenie w przyszłości”.
Więcej na https://www.facebook.com/pg/gdanskietargiksiazki/about/?ref=page_internal
W internecie pojawił się już komentarz: „Nie jestem przekonana, czy to dobra lokalizacja. Ale jestem ciekawa jak poradzą sobie organizatorzy. Nareszcie Gdańsk!” podpisany Dorota Przeczytanki.
Autor: (fran)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz