poniedziałek, 6 listopada 2017

Sonia Draga zaprasza na spotkanie z Arunem Milcarzem


Warszawska Księgarnia Korekty, Wydawnictwo Sonia Draga i magazyn podróżniczy „Kontynenty” mają przyjemność zaprosić czytelników na spotkanie z reporterem i podróżnikiem, Arunem Milcarzem. Podczas spotkania „Obuchem w łeb, czyli zadziwienie światem” będziemy dyskutować o tym, czy literatura podróżnicza może istnieć bez wnikliwej kwerendy – czy wystarczy wrażliwość, zmysł obserwacji i dar opowiadania. Adeptom literatury podróżniczej doradzimy z kolei, jak pisarz powinien przygotować się do wyjazdu.


Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godzinie 18:00 w warszawskiej Księgarni Korekty (al. Wyzwolenia 14 – tył placu Zbawiciela).
Arun Milcarz jest autorem książki o podróży przez Saharę „Czad. W poszukiwaniu straconego” (Dygresje 2016), uhonorowanej główną Nagrodą Magellana w kategorii Książka reportażowa. Jest również pierwszym laureatem ustanowionej 18 maja 2017 roku nagrody specjalnej KONTYNENTÓW – „Próg 2017”.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu jesiennych spotkań promujących literaturę podróżniczą „Kontynenty literatury”, realizowanego przez Wydawnictwo Sonia Draga we współpracy z magazynem podróżniczym „Kontynenty”. 


W ramach cyklu odbyło się już spotkanie z wybitnym polskim językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem (4/10), a przed nami kolejne ze znanymi polskimi podróżnikami: Łukaszem Wierzbickim (7.12) oraz Elżbietą Dzikowską (14.12).
Więcej o cyklu:
http://www.soniadraga.com/aktualnosci/kontynenty-literatury.html
www. magazynkontynenty.pl


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

( info: wyd. Sonia Draga)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz