piątek, 3 listopada 2017

Zaproszenie do Galerii Batko!

Miło nam poinformować, że  w niedzielę, 5 listopada o godz. 18.00 w Galerii Batko rozpocznie się wieczór poetycko-muzyczny Jana Polkowskiego,
z akompaniamentem Wojciecha Wojnarowskiego.

Spotkanie poprowadzi dr Józef Maria Ruszar. 
Jan Polkowski – poeta i prozaik 

Zarówno życie jak twórczość Jana Polkowskiego należą do niezwykłych i niezadowalająco obecnych w świadomości czytającej publiczności. 
Niezwyczajność biografii rozpoczyna już start poetycki – Polkowski był pierwszym poetą, który debiutował poza komunistyczną cenzurą i do końca PRL odmawiał uczestnictwa w oficjalnym życiu literackim. Tomy jego poezji ukazywały się bez cenzorskich ingerencji (To nie jest poezja, 1980; Oddychaj głęboko, 1981; Ogień, 1983 i Drzewa, 1987). Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości poezje Polkowskiego mogły się już ukazać w oficjalnym wydawnictwie (Elegie z Tymowskich Gór i inne wiersze, 1990), ale sam poeta – zaangażowany w odbudowę polskiego państwa – zamilkł na lat dwadzieścia. Jego głośny powrót (Cantus, 2009) był wydarzeniem literackim i medialnym. Kolejne tomy: (Cień, 2010), Głosy (2012) i Gorzka godzina (2015) należą do najwybitniejszych osiągnięć literackich wolnej Polski. Napisał też powieść Ślady krwi. Przypadki Henryka Harsynowicza (2013).

Promowana będzie książka:
Jan Polkowski, Gdy Bóg się waha. Poezje zebrane (1977 – 2017) – dostępna po promocyjne cenie.
Oczywiście wszystko w scenerii trwającej do 23 listopada wystawy pasteli i akwareli Ewy Rosiek Buszko.

                               Polecamy i zapraszamy!
https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz