wtorek, 16 maja 2017

Jonathan Caroll w Polsce!

Jonathan Carroll, znany amerykański pisarz odwiedzi Polskę. Autor promował będzie swą najnowszą książkę pt. „Kolacja dla wrony” i spotka się z czytelnikami w sześciu miastach.
17.05 Szczecin (środa)
18.00 – spotkanie z czytelnikami,
miejsce spotkania: księgarnia EMPIK , CH Kaskada aleja Niepodległości 36
18.05 Poznań (czwartek)
19.00 – spotkanie z czytelnikami,
miejsce spotkania: EMPIK Stary Browar, Słodownia +1, ul. Półwiejska 42,
20.05 Warszawa Targi Książki (sobota)
16.00 – 17.00 – podpisywanie książek na stoisku Domu Wydawniczego REBIS,
7. Warszawskie Targi Książki, miejsce spotkania: Stadion Narodowy, aleja Poniatowskiego 1, Warszawa
21.05 – Wrocław (niedziela)
19:00 Biblioteka Grafit, ul. Namysłowska 8
22.05 Brzeg (poniedziałek)
17:00  Hotel BEST WESTERN PLUS, ul. Wrocławska 5.
22.05 Oława (poniedziałek)
19:00 Biblioteka Koronka, Ratusz, Rynek 1
Część spotkań autorskich odbędzie się w ramach imprez organizowanych przez Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Kultury

„Kolacja dla wrony” Jonathan Carroll
Dowiedz się, jak życie uczynić sztuką
„Pytanie jest proste, ale zasadnicze: co dodałeś do tego świata?”
Wybór krótkich utworów Jonathana Carrolla jest swoistą mapą po światach wyobraźni pisarza. Składają się na niego fragmenty autobiografii, spostrzeżenia na temat związków międzyludzkich i chwytane na gorąco codzienne zdarzenia. Bez względu na to, czy autor mówi o miłości, książkach, psach czy jedzeniu, zawsze odsłania przed nami kawałek siebie, zawsze jest otwarty na magiczne chwile, które  przynosi  życie.
Jonathan Carroll – Amerykanin od lat mieszkający w Wiedniu – jest autorem tak głośnych powieści, jak m.in.  „Kraina Chichów”, „Dziecko na niebie”, „Kości Księżyca”, zbiorów opowiadań, scenariuszy filmowych oraz opublikowanego w formie książkowej bloga „Oko dnia”. Twórczość Carrolla określa się czasami mianem europejskiej wersji realizmu magicznego. Świat przedstawiony w jego książkach pozornie jest światem realistycznym, bliskim każdemu czytelnikowi. W miarę rozwoju fabuły pojawiają się osoby z zaświatów, elementy magii, zwierzęta mówiące ludzkim głosem itp. Jego pierwsza powieść „Kraina Chichów” ukazała się po rekomendacji Stanisława Lema w 1980 roku. Carroll uczył wtedy języka angielskiego syna polskiego pisarza, Tomasza. Kilka jego książek miało światowe prapremiery w Polsce: „Oko dnia”, „Szklana zupa”, „Zakochany duch”. Ta ostatnia, opublikowana w 22 językach, znalazła się na liście bestsellerów „San Francisco Chronicle”. Pisarz jest też autorem tekstów dwóch piosenek na płycie Budki Suflera pt. „Było i jest” – „Dancing with Ghosts” i „Breathing You”.
Autor regularnie odwiedza nasz kraj. Rebis zorganizował do tej pory 11 wizyt, podczas których Carroll spotkał się z czytelnikami w 22 miastach. REBIS jest jego jedynym polskim wydawcą.
(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza