piątek, 12 maja 2017

Spotkanie z Martinem Widmarkiem w Bibliotece Śląskiej

Biblioteka Śląska zaprasza na jedyne na Śląsku spotkanie z Martinem Widmarkiem, gigantem szwedzkiej literatury dziecięcej. Autor – po wizycie na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie – przyjedzie do Biblioteki Śląskiej. 
W sobotnie popołudnie oczekujemy na wszystkich, dorosłych i mniej dorosłych, miłośników dobrej literatury, zagadek kryminalistycznych i bezsprzecznego talentu szwedzkiego pisarza.

20.05.2017, godz. 15, Biblioteka Śląska, pl. Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny

Martin Widmark z zawodu jest nauczycielem, przez 10 lat pracował w szkole podstawowej w Rinkeby. Od 1980 roku na stałe mieszka wraz z rodziną w Sztokholmie. Był również nauczycielem w szkole średniej, uczył imigrantów języka szwedzkiego i napisał kilka podręczników. Fascynuje się dziwactwami i osobliwościami jedzenia, muzyki, języka czy ludzi. Jest autorem popularnych detektywistycznych serii dla dzieci: „Upiorna agentka Nelly Rapp” (wyd. Mamania), „Lasse i Maja” czy „Dawid i Larisa” (wyd. Zakamarki). Jego książki nie schodzą z list bestsellerów w wielu krajach, zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najbardziej wymagających czytelników, jakimi są dzieci. 

Promowana obecnie „Tyczka w Krainie Szczęścia” (wyd. Mamania) to efekt połączenia talentu literackiego Martina Widmarka i wyobraźni plastycznej Emilii Dziubak, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej polskiej ilustratorki. Spotkanie z pisarzem, które poprowadzi Marta Dybula, będzie tłumaczone.
(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz