środa, 24 maja 2017

Pieśń szamana- premiera!

Przedstawiamy czwarty tom
fascynujących przygód
Dawida i Larisy:
Pieśń szamana
Premiera dziś!

 
tekst: Martin Widmark
ilustracje: Katarina Strömgård
 
tłum.: Barbara Gawryluk
 

 
wiek: 9+
Kiedy Dawid i Larisa przybywają na północ Szwecji, by spędzić ostatnie dni wakacji w lapońskiej chacie, nic nie jest takie, jak być powinno. Jej właściciel Johan zniknął, brzegiem rzeki przemyka brodacz z odbezpieczoną bronią myśliwską, nisko lecący helikopter próbuje ich strącić z mostu, a nad ich głowami ciągle krąży drapieżny ptak, który swoim krzykiem najwyraźniej chce im coś przekazać…

DAWID I LARISA to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.

DAWID I LARISA to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

W serii ukazały się dotąd:
„Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”
„Trzynasty gość”
„Wyspa Obłąkanych”
„Pieśń szamana”

(info: wyd. Zakamarki)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz