piątek, 17 kwietnia 2015

Przegląd filmowy „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren”

Astrid Lindgren to pisarka, której historie przenoszą czytelników w magiczny świat dzieciństwa pełnego humoru i niespodziewanych przygód. Jej powieści nigdy się nie starzeją i wciąż podbijają serca (nie tylko) dzieci na całym świecie. 


 Z okazji Dnia Dziecka Festiwal Filmowy Kino Dzieci i SPInka Film Studio zapraszają na rodzinną podróż do świata bohaterów Astrid Lindgren.
W programie przeglądu znajdą się ekranizacje klasyków literatury dziecięcej „Dzieci z Bullerbyn” i „Ronji, córki zbójnika”. Podczas przeglądu pokażemy także „Madikę z Czerwcowego Wzgórza” i „Jesteś szalona, Madiko” – dwuczęściową historię przygód niesfornej dziewczynki, a także filmy „Nils Paluszek” i „Rasmus i włóczęga”.

Przegląd filmowy „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren” odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Chodzieży, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Ełku, Elblągu, Gdańsku, Gliwicach, Jarocinie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Tczewie, Toruniu i Wągrowcu.

Po za seansami zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie na kolaż pt. „Moja przygoda z bohaterami Astrid Lindgren”.

Szczegółowy program, opisy filmów i konkursu na kolaż już wkrótce na stronie:

 www.kinodzieci.pl

Spędźcie filmowy Dzień Dziecka razem z nami!

Organizatorzy: Festiwal Filmowy Kino Dzieci, Spinka Film Studio

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza