wtorek, 7 kwietnia 2015

Małgorzata i Michał Kuźmiński w Matrasie

Spotkanie z autorami „Ślebody”

Już jutro o godz. 18 w krakowskiej księgarni Matras odbędzie się spotkanie z Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi. Ich najnowsza powieść, „Śleboda” to współczesny kryminał rozgrywający się na Podhalu.

Dajcie się zaskoczyć mieszance niechlubnej historii góralskiej i współczesnego obrazu góralszczyzny!

Anka Serafin, młoda doktor antropologii z Krakowa, jedzie w Tatry, by szukać własnej tożsamości. Znajduje trupa. Zmasakrowane zwłoki z Doliny Suchej Wody należą do starego górala. Historia zamordowanego Jana Ślebody wiedzie ku skrzętnie ukrywanej podhalańskiej przeszłości. To zabójstwo jest dopiero pierwszą ze zbrodni, które zdają się karą za stare grzechy.
Czy Anka i tabloidowy dziennikarz Sebastian Strzygoń odkryją, kto zabija w Murzasichlu i dlaczego krwią ofiar maluje swastykę? Czy przekonają się, ile dla górali warta jest śleboda, czyli wolność?

"Powieść Małgorzaty i Michała Kuźmińskich nie ma nic wspólnego z turystyczną sielanką. To rasowy kryminał z obrazem gór dusznych, nasyconych chciwością i krwią, pełnych współczesnych urazów i tajemnic z przeszłości".
Mariusz Czubaj


Spotkanie poprowadzi Bartłomiej Kuraś, dziennikarz Gazety Wyborczej i znawca góralszczyzny. Księgarnia Matras, Rynek Główny 23, Kraków, godz. 18:00.

                                 (Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz