środa, 19 listopada 2014

Podsumowanie po 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie


"Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Cieszymy się, że  tegoroczna edycja imprezy była szeroko opisywana i komentowana w mediach. Tylko w październiku w prasie pojawiło się około 100 wzmianek o imprezie, w telewizji około 20, w radiu ponad 200. Gigantyczna ilość informacji pojawiła się także w internecie" - piszą organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w podsumowaniu tegorocznej edycji imprezy. 

 Krótkie podsumowanie tego roku.

Liczby
Wystawcy: 695, odwiedzający: blisko 60 tys., autorzy: 600.


Tłumy w Expo Kraków
Targi to był prawdziwy chrzest bojowy dla EXPO Kraków. Obiekt w ciągu 4 dni odwiedziło 60 tysięcy osób. Zgodnie z wynikami tegorocznej ankiety 89% odwiedzających wystawiła Targom ocenę bardzo dobrą lub dobrą. Zwraca uwagę wysoki poziom zadowolenia z jakości pracy personelu (92%). W sobotę ilość zwiedzających przekroczyła nasze oczekiwania. Faktycznie już od ul. Galicyjskiej tworzyła się długa kolejka. W niedzielę przebudowaliśmy recepcję i uruchomiliśmy dodatkowy punkt rejestracji gości, co rozładowało „korki”. Przed wszystkie dni trwania Targów ruchem przy skrzyżowaniu ul. Centralnej z Galicyjską kierowali policjanci.

Zaangażowanie
Profil Targów na Facebooku w czasie trwania imprezy przekroczył 18 tysięcy fanów  i dość szybko zmierza w kierunku 19 tysięcy.
Zapraszamy do obejrzenia 5-minutowej relacji z Targów i zapraszamy w przyszłym roku: 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 22 - 25 października 2015 roku.

 (wg Newsletter Biblioteki Analiz)

2 komentarze:

  1. Też się pojawiłem na podsumowanych Targach z wielką nadzieją, że spotkam cały zespół blogerów z Rekomendacji 39 z Panią Jolą na czele :) Jednak los zdecydował inaczej i nie przyszło Nam się spotkać. Słówko komentarza o Targach: Kraków jako miasto literatury UNESCO, oraz ogólnie pojmowane, miasto kultury w końcu doczekał się wspaniałych targów książki, które z biegiem czasu będą słynne na całą Europę :) Atmosfera - coś wspaniałego..... Pozdrawiam cały zespół Rekomendacji 39, do zobaczenia w najbliższym czasie :)
    sekr. MRK Konrad Grybel

    OdpowiedzUsuń
  2. Konrad! Pozdrawiamy Cię bardzo serdecznie. Gratulujemy fantastycznego sukcesu w MRK!!! Do zobaczenia!

    OdpowiedzUsuń