środa, 5 listopada 2014

"Inicjały zbrodni" Sophie HannahKsiążka jest niezwykła. Po 40 latach nieobecności na rynku wydawniczym, pojawia się"nowa"historia kryminalna, opowiedziana przez następczynię Agathy Christie - Sophie Hannah, brytyjska pisarkę i poetkę.

Jest  to młoda brytyjska pisarka i poetka, która podjęła wyzwanie, przywrócenia Herkulesa Poirota do życia czytelniczego.

"Inicjały zbrodni" czyta się bardzo dobrze. Wątki zostały nakreślone w sposób intrygujący czytelnika, język jest zrozumiały i przejrzysty, a akcja rozwija się błyskawicznie.

Od początku historii, czujemy się ważnymi obserwatorami śledztwa prowadzonego przez Herkulesa Poirota i jego kolegę ze Scotland Yardu - 
32-letniego Edwarda Catchpoola.
Już w trzecim rozdziale książki zostają popełnione aż trzy morderstwa, a dedukcje słynnego belgijskiego detektywa nie mają sobie równych. 

Najbardziej w tej powieści kryminalnej podobały mi się dialogi pomiędzy Herkulesem a Catchpoolem.  
Autorce udało się oddać specyficzny język i humor, tak legendarnej postaci, jaką jest Poirot. Ciekawie przedstawiła również drugoplanowe postaci kryminału, np.  obsługę w hotelu Bloxham.

Moim zdaniem "Inicjały zbrodni" zasługują na wysoką ocenę z jednym wyjątkiem. Uważam, że zakończenie powieści jest trochę "naciągane" i dość mnie rozczarowało.
Poza tym rozrywka i trening szarych komórek - gwarantowane - dlatego koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
 Będziecie zachwyceni!!!

Jeśli chodzi o mnie, to na pewno przeczytam inne tytuły napisane przez Sophie Hannah.

Ocena: 9,5/10                                                                    Magda


Dziękujemy za przekazanie książki Wydawnictwu Literackiemu.

Książkę można wypożyczyć z naszej biblioteki szkolnej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz