piątek, 20 stycznia 2017

U stóp bogini

U stóp bogini

Nowość Wydawnictwa Kobiecego
WYJĄTKOWA OPOWIEŚĆ O POTĘDZE KOBIET I O TYM, JAK JEDNA DECYZJA MATKI WPŁYWA NA DZIEJE CAŁYCH POKOLEŃ

"U stóp bogini" to piękna i przepełniona magiczną siłą pokoleń książka bestsellerowej autorki, która doskonale wie jak nadać świeże tchnienie kobiecej literaturze. Ta niezwykła, egzotyczna saga przedstawia losy całego klanu Hindusek, które czerpią największą siłę z potęgi rodziny. Rodziny, która jest paradoksalnie zjednoczona i jednocześnie rozdarta próbami losu, bezkompromisowym dążeniem do celu i pragnieniem miłości.

Sabitri, córka niezamożnego piekarza, mieszkanka położonej w Indiach wsi, skrycie pragnie się kształcić na uczelni wyższej. Jednak studia nie wchodzą w grę ? ciężka sytuacja rodzinna czyni dalszą edukację niemal niemożliwą. Pozornie szczęśliwym zrządzeniem losu, Lilamoji ? wpływowa i bogata kobieta ? bierze Sabitri w opiekę i sponsoruje jej drogę ku osiągnięciu marzeń. Niestety okazuje się, że nie będzie ona usłana różami, bowiem jeden błąd, którego dopuszcza się młoda kobieta rujnuje ambitne plany. Lata później, demony przeszłości dopadną córkę Sabitri ? Belę. Ścigana marzeniem, podobnie jak matka, udaje się ze swoim kochankiem za ocean w podróż do odległej Ameryki. Stany Zjednoczone jawią się jako kraina zupełnie inna niż znane jej Indie. Swoimi czynami i zachowaniem Bela nieświadomie odciska piętno na córce, która uczy się trudnej, acz niezapomnianej lekcji o wolności, złamanym sercu i lojalności.

Chitra Banerjee Divakaruni w niezwykły sposób oddaje złożoność relacji między kobietami w rodzinie ? babcią, matką, córką? Pokazuje różne oblicza miłości, które narodziły się wraz z nowymi pokoleniami. "U stóp bogini" w ujmujący sposób opisuje wieloaspektowość i skomplikowane powiązania kilkupokoleniowej rodziny. Wszystko dzieje się na przełomie lat; obserwujemy znaczny przeskok z zapomnianej przez świat wioseczki położonej w Indiach do ruchliwych ulic Houston w Stanach Zjednoczonych. Udajemy się w egzotyczną podróż z niezapomnianą symfonią głosów paru pokoleń w tle.

W TEJ POWIEŚCI ZNAJDZIESZ WSZYSTKO CZYM HINDUSKIE BÓSTWA OBDAROWAŁY KAWAŁEK ŚWIATA ZWANY ORIENTEM ? TROSKI I RADOSNE CHWILE TWORZĄ RAZEM NIEZWYKŁĄ KOMPOZYCJĘ

Autor: Chitra Banerjee Divakaruni
Cena: 39,90 PLN
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
ISBN: 978-83-65506-90-0
okładka: miękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny: Before we visit the Goddess
Ilość stron: 312
Format: 13.5 x 20.5 cmWięcej informacji o książce "U stóp bogini" znajdą Państwo na stronie wydawnictwa Kobiecego >>TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz