piątek, 20 stycznia 2017

Godziny w nowej okładce

Godziny w nowej okładce

Poleca Dom Wydawniczy Rebis
Film "Godziny" Michaela Cunninghama  na podstawie książki został nagrodzony Złotym Globem, a grająca rolę Virginii Woolf Nicole Kidman zdobyła Oscara. Powieść trafia dzisiaj do księgarń w nowej okładce.

"Godziny" to głęboko poruszająca, przepełniona namiętnościami powieść inspirowana życiem i twórczością Virginii Woolf.  Cunningham umieścił jej akcję na przemian w różnych okresach XX wieku. Losy dwóch głównych bohaterek - Clarissy Vaughan i Laury Brown - splata z wątkami zaczerpniętymi z życiorysu pisarki.
Clarissa, mieszkanka współczesnego Nowego Jorku, nazwana przez mężczyznę, którego kocha, panią Dalloway, jest wydawcą. Laura - gospodynią domową uwięzioną w dusznym, beznamiętnym małżeństwie. Obie szamoczą się między pragnieniem miłości a wpojonymi zasadami, między nadzieją a rozpaczą. Próbują odnaleźć radość życia na przekór temu, czego oczekują od nich przyjaciele, kochankowie, rodzina.

Michael Cunningham uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Dom Wydawniczy Rebis opublikował jego powieści: "Godziny", "Dom na krańcu świata", "Z ciała i z duszy", "Wyjątkowe czasy", "Nim zapadnie noc", "Królowa śniegu" oraz zbiór wyrafinowanych opowieści dla dorosłych, na nowo interpretujących historie znane z dzieciństwa, zatytułowany "Dziki łabędź i inne baśnie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz