czwartek, 19 stycznia 2017

Pan Fiasko i jego sukcesy

Pan Fiasko i jego sukcesy

Nowa książka Henryka Bardijewskiego z ilustracjami Daniela de Latoura
"Pan Fiasko i jego sukcesy" to cykl humorystycznych opowiastek o grupie małomiasteczkowych oryginałów, o ich pasjach, fobiach i marzeniach. Panowie Fiasko, Fabuła, Plajta, Hossa, Tymczas i Pretens spotykają się w ulubionej kawiarni nad partyjką szachów i próbują zrozumieć świat wokół siebie. Są pełni wigoru, marzeń i planów, które niestety z reguły spalają na panewce. Niezrażeni tym jednak marzą dalej, z nieco dziecięcym zdziwieniem przyglądając się światu.
Błyskotliwy dowcip łączy się tu z niewesołą refleksją nad naszą współczesnością. Zaś czytelnik może przejrzeć się w tych bohaterach niczym w krzywym lustrze.
"Lekkość  i wyrafinowanie, z jakimi Henryk Bardijewski opowiada swoje historie, sprawiają, że każde zdanie w jego utworach czyta się dla przyjemności. Ranga refleksji decyduje o tym, że czyta się je również w celu lepszego zrozumienia świata. A przygody Pana Fiasko przypominają, że w światowej literaturze ma on kilku słynnych krewnych - Kandyda, Pickwika, Lejzorka i niejakiego Piórko. Bardzo sympatyczna i arystokratyczna kompania" - Maciej Wojtyszko.


Fragment książki:
Nadchodziła wolnym, rozkołysanym krokiem i prowadziła psa na smyczy, ale to nie pies, jakkolwiek okazały, przyciągał wzrok. Pies gasł przy niej, jakby samą smycz trzymała. Nawet gdyby lwa prowadziła, ludzie patrzyliby tylko na nią. My pierwsi. Udała, że nas nie widzi, chociaż czterech, bądź co bądź, mężczyzn siedzących na krótkiej ławce musiało się rzucać w oczy. Pierwszy wstał i ukłonił się Fabuła, za nim Plajta, potem Fiasko, a na końcu, dość niechętnie, ja. Udała, że jest zaskoczona, pies też nie krył zdziwienia, ale on przynajmniej nie udawał.

"Pan Fiasko i jego sukcesy"
Autor: Henryk Bardijewski
Ilustracje: Daniel de Latour
Agencja Edytorska EZOP
ISBN: 978-83-64600-10-4
Sugerowana cena detaliczna: 25 zł
Format: 125x195 mm
Objętość: 176 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Patronem medialnym książki jest Magazyn Literacki KSIĄŻKI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz