wtorek, 17 maja 2016

Milion egzemplarzy Zygmunta Miłoszewskiego

Jubileusz 25 lat Wydawnictwa W.A.B.

Konferencje prasową Wydawnictwa W.A.B. z okazji jego 25-lecia zdominowało hasło: "ponad jeden milion sprzedanych egzemplarzy na świecie!". Chodzi o sukces Zygmunta Miłoszewskiego i jego trylogii o komisarzu Szackim. Pisarz był głównym gościem spotkania, jakie odbyło się w poniedziałek 16 maja w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Towarzyszyli mu: Mariusz Pietuszyński, prezes zarządu Grupy Wydawniczej Foksal, w skład której wchodzi Wydawnictwo W.A.B., oraz Anita Musioł, dyrektor wydawniczy. Spotkanie prowadził Marcin Meller, który przedstawił gościa jako "pana w niebieskiej koszuli", nawiązując do owianego już legendą wystąpienia Zygmunta Miłoszewskiego podczas zeszłorocznej gali "Paszportów Polityki". 
Zygmunt Miłoszewski podziękował wydawcy za "10 lat wspólnej pracy", bo wkrótce minie dziesięciolecie od dnia, gdy w sierpniu 2004 roku podpisał z W.A.B. pierwszą umowę na wydanie "Domofonu" . Przypomniał, że właśnie Beata Stasińska, ówczesna szefowa W.A.B., namawiała go na napisanie kryminału.
- W.A.B. będzie kontynuowało  swoją dobrą tradycję literacką czyli współpracę z polskimi autorami, będzie też wydawać tytuły zagraniczne - powieści dobrej jakości - zapowiedział prezes Mariusz Pietuszyński. Dodał też, że Empik pozostanie głównym partnerem w dystrybucji i w tej sieci będzie sprzedawana specjalna seria najcelniejszych tytułów, jaka  ukaże się z okazji 25-lecia W.A.B.
Na zbliżających się Warszawskich Targach Książki Wydawnictwo W.A.B. będzie miało oddzielne stoisko, a nie jak poprzednio w grupie Empik, "mimo tego, że jesteśmy cały czas jedna wielką rodziną",  jak zapewnił prezes .

(fran)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz