niedziela, 13 lipca 2014

Nowa książka Widmarka i Widłaka!

Będzie polsko-szwedzka książka Widłaka
 i Widmarka! Barbara Gawryluk i Martin Widmark

Wojciech Widłak ze strony polskiej i Martin Widmark ze strony szwedzkiej postanowili razem napisać książkę dla dzieci. Bezprecedensowa współpraca rozpoczęła się w czasie weekendu w Rabce na festiwalu literatury dla dzieci, gdzie obaj pisarze byli gośćmi . 
Przez trzy dni ustalali szczegóły wspólnej książki, a na spotkaniu festiwalową publicznością ogłosili, że pierwsza strona jest gotowa. Teraz każdy z nich będzie pisać swoją historię, potem obie zostaną przetłumaczone i wydane w jednej książce przez wydawnictwo Zakamarki. 
Nie znamy jeszcze tytułu polsko-szwedzkiego projektu, autorzy ujawnili, że bohaterami będzie dwójka dzieci, a wszystko rozpocznie się nad morzem, symbolicznie łączącym, ale też dzielącym Polskę i Szwecję. 
Już wkrótce w pisaniu będą mogli również pomóc czytelnicy, wydawnictwo organizuje konkurs dla dzieci, w którym główną nagrodą jest wyjazd do Sztokholmu i wycieczka szlakami Astrid Lindgren.

Szczegóły ujawnimy w programie Alfabet, w Radio Kraków,w niedzielę 20 lipca.

Festiwal w Rabce zgromadził setki małych czytelników, którzy wzięli udział w spotkaniach autorskich, warsztatach, głośnym czytaniu, a autorzy odwiedzili też chore dzieci, które nie mogły opuścić szpitalnych sal.

 Rabkę odwiedzili Wojciech Widłak, Martin Widmark, Joanna Olech, Barbara Gawryluk, Jerzy Stuhr i Tomasz Schimscheiner.


(źródło: http://www.radiokrakow.pl/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz