poniedziałek, 17 lutego 2014

"Nasze piękne dni i kochane psy w Andaluzji" Jackie Todd
   Marzeniem Jackie i Stephena jest posiadanie domku w Hiszpanii oraz  hiszpańskiego pointera i dwóch śródziemnomorskich burasów.
Jest to najważniejsze pragnienie ich życia, dlatego też jest ono trudne do spełnienia.

  Jackie i Stephen są znanymi w Londynie architektami, żyjącymi w samym sercu tego miasta. Są zabiegani, dlatego ich wielkie marzenie schodzi na dalszy plan. 

Kiedy udaje im się trochę zwolnić z pracą, postanawiają wyjechać na urlop do Hiszpanii i tam znaleźć jakiś domek, który mogliby sobie kupić.
 Po kilku latach udaje się im spełnić pragnienie - porzucają mieszkanie w centrum Londynu, by móc się wprowadzić do wiejskiego domku w Hiszpanii.

   Tam po pewnym czasie decydują, że wykupią jeszcze kilka posiadłości z domkami, by mogli je wynajmować wczasowiczom i mieć z tego jakiś dochód.
   Po jakimś czasie, stają się właścicielami kilku posiadłości.
   Adoptują też kilka bezdomnych psów i kotów (ale to nie jest ani jeden pointer, czy też śródziemnomorski buras);po kilku latach są nieodłączną częścią miasteczka w którym mieszkają. 

Jackie i Stephen we wsi są znani z dobroci serca; zawsze chętni do pomocy, dlatego wiele osób prosi ich o pomoc w opiece nad bezdomnymi zwierzętami.

   Czy Jackie i Stephen wezmą pod swój dach jakieś zwierzę ?

Ile  zwierząt uda im się uratować, tworząc "rodzinę zastępczą" dla zwierząt ?


"Nasze piękne dni i kochane psy w Andaluzji", to bardzo poruszająca książka, która pokazuje czytelnikowi, jak żyje się w małej wiejskiej społeczności, 
przede wszystkim przybliża kulturę innych narodów.

Serdecznie polecam! 
                             

                                                                                     Aniolik

Ocena: 10/10 

1 komentarz:

  1. Opieka nad zwierzętami to wspaniała rzecz. Psy i koty potrafią odwdzięczyć się za okazywaną im troskę. Jednocześnie należy pamiętać, że żywe stworzenia to nie zabawki. Opieka nad zwierzakami nie może zastępować także prawidłowych relacji z ludźmi, które mogą być nie tylko znacznie bardziej skomplikowane ale i fascynujące.

    OdpowiedzUsuń