niedziela, 9 lutego 2014

"Arytmia uczuć" Dorota Wellman, Janusz Leon Wiśniewski
Dorotę Wellman uwielbiam - kiedy tylko zobaczyłam jej nazwisko na okładce niewielkiej książki - od razu wiedziałam, że "Arytmię uczuć" muszę  przeczytać.

Janusz L. Wiśniewski, to autor bestsellerowej powieści "Samotność w sieci", która doczekała się nawet ekranizacji; z Andrzejem Chyrą i Magdaleną Cielecką w rolach głównych.

"Arytmia uczuć", to dość ciekawe przedsięwzięcie - Wellman bowiem, dzięki zręcznie prowadzonej rozmowie, podaje nam mnóstwo nieodkrytych do tej pory faktów z życia pisarza. 

I tak nareszcie odkrywa tajemnicę , która pojawia się w każdym z jego biogramów - a mianowice- jak to się stało, że został rybakiem dalekomorskim i skąd tak fantastyczny pisarz miał pomysł na studiowanie fizyki?

Nie jest ten wywiad, na szczęście, tylko nudnym zadawaniem kolejnych pytań; jest dużo humoru oraz sporo przemyśleń na temat: życia, miłości, odnajdowania swojego "Ja" w nowym, obcojęzycznym środowisku. Wiśniewski od lat mieszka z rodziną w Niemczech.

Sporo dowiadujemy się też o jego warsztacie pisarskim i o powieściach, które trafiają do wielu czytelniczych serc.

Zatem - dla fanów Wiśniewskiego, myślę, że jest to pozycja obowiązkowa.

Polecam!!!


Ocena : 8/10                                                      Struś

1 komentarz:

  1. Zachęcona recenzją -sięgnęłam po ten tytuł i faktycznie jest rewelacyjny. Polecam wszystkim, a szczególnie fanom "Samotności w sieci".

    OdpowiedzUsuń