środa, 18 grudnia 2013

"The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia" Hunter Davies
Beatlesów poznałam w dość młodym wieku, kiedy to moja mama puszczała ich płyty przy okazji drobnych prac domowych. Jak widać Beatlemania przetrwała we mnie do dziś i mogę szczyć się mianem fanki "chłopców z Liverpoolu".

Po raz kolejny zetknęłam się z książką biograficzną, którą szczerze polecam. 

Mimo, iż niektórych przestraszyć może jej wielkość, spragnieni wiedzy na temat tego zespołu, spokojnie ją przeczytają. 

Dlaczego tak uważam? Lektura dzieli się na cztery, pokaźne części, oddzielające ważne wydarzenia od historii członków legendarnego zespołu.

"Ale po co to czytać?" - spytają niektórzy. Otóż książka, którą będziecie mogli dotknąć, a najlepiej przeczytać od deski do deski, to jedna z najbardziej rzetelnych prac o zespole The Beatles. Hunter Davies spędził osiemnaście miesięcy z Johnem Lennonem, Paulem McCartneyem, Georgem Harrisonem i Ringo Starrem podczas tworzenia ich genialnego albumu "Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band". Mógł swobodnie porozmawiać z ich rodziną, przyjaciółmi, zbierając materiały "praktycznie nie do zdobycia". Odręczne notatki nieskończonych piosenek, a także inne drobiazgi zachowały się po tylu latach, a teraz mogą stanowić materiały historyczne. Mówimy przecież o grupie, która podbiła cały świat. I nadal ma rzesze fanów.

To dzieło, to obowiązkowa lektura dla każdego fana "Żuków". Świetna książka, dopracowywana przez wiele lat, aby teraz mogła ukazać się jako piękne uwieńczenie twórczości Beatlesów.

Polecam, wielbię i kocham.

Ocena: 10/10
                                                                                        Kaciak

Dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non za przekazanie tak fantastycznej książki.
Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz