środa, 4 grudnia 2013

"Niezwykła historia Marvel Comics" Sean Howe   Z racji tego, że na punkcie komiksów jestem "świrnięta" wiedziałam, że muszę przeczytać tę książkę. Nie było innego wyjścia, szczególnie po zobaczeniu tej pozycji na Targach Książki.

   Każdy chyba zna komiksy, a także postacie, będące znakiem rozpoznawczym Marvela. Superbohaterowie wniknęli do kultury masowej, więc warto wiedzieć o nich choć trochę.

  "Niezwykła historia Marvel Comics" pozwala nam zagłębić się w pogmatwane losy komiksowych postaci, a także ich twórców. Odkrywa przed czytelnikiem nieznane fakty, a także początki amerykańskiego wydawnictwa.

   Jak dobrze wiadomo, droga na szczyt jest trudna. To samo spotykało tę firmę, ale fakt, iż na dzień dzisiejszy jest jedną z największych na świecie i  wielokrotnie nagradzaną, świadczyć może o tym, że warto było włożyć w nią trud i poświęcenie.

   Bardzo trudno mi ocenić tę książkę. Dla mnie zasługuje na 10/10, jednak osoba, która nie miałaby takiego zapału do czytania "encyklopedii", mogłaby mieć spory problem.
Książka jest całkiem obszerna i bogata w szczegółowe opisy. 

Tak czy inaczej, szczerze ją polecam dla każdego, czy to maniaka superbohaterów, czy osoby spragnionej wiedzy na temat historii Marvela.


Ocena: 10/10
                                                                                     Kaciak

Dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non za przekazanie tak intrygującej książki.

Ksiązkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz