piątek, 27 grudnia 2013

" Bransoletka" Ewa NowakWeronika - główna bohaterka "Bransoletki" marzy o dobrych relacjach z rodzicami i bratem. W szkole traktowana jest jako dodatek do swojej przyjaciółki Magdy. Nikt nie zna jej imienia , więc wołają na nią : "ta druga dziewczyna".Te słowa dołują Weronikę, która chce być lubiana przez rówieśników, ale czuje się bezsilna i osamotniona. 

Na szczęście zbliżają się ferie zimowe, podczas których dziewczyna będzie mogła odpocząć - postanawia bowiem wyjechać na warsztaty teatralne. Wyjazd zmienia jej życie o 360 stopni. Poznaje tam wielu nowych ludzi, zaprzyjaźnia się z kilkoma dziewczynami.

Po powrocie wie, że zawsze może na nich polegać, a także umie popatrzeć na życie z innej, nieznanej dotąd perspektywy. Staje się inną, lepszą osobą i nikt nie może nazywać ją "tą drugą dziewczyną". 

Jak ułożą się relacje Magdy z rodzicami i bratem? 
Czy w szkole znajdzie innych przyjaciół?

Książka opowiada o problemach nastolatek. Jest bardzo ciekawa i wciągająca.
Jest warta przeczytania - nikt po jej przeczytaniu nie będzie żałował ani jednej minuty poświęconej na poznanie przygód bohaterów.


Ocena: 11/10                                                                  Aniolik


Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.


2 komentarze:

  1. Uwielbiam książki Ewy Nowak. Według mnie jest obecnie "królową" powieści obyczajowej dla nastolatek. Dziękuję za rekomendację - przeczytam na 200%.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To czego nie chcemy bez uzasadnionej przyczyny zrobić może być bardzo ważne i ciekawe, a ludzie których, pod czyimś wpływem lub na skutek powierzchownego spojrzenia, uważamy za negatywnych mogą okazać się wspaniali gdy poznamy ich bliżej :) Gdy mamy jakiś problem z rodzicem warto o tym wprost z nim porozmawiać. Zawsze istnieje szansa na to, że wzajemne poznanie poglądów poprawi relacje :) Oczywiście warto także uważać, aby głupio się nie zakochać ;)

      Usuń