środa, 8 maja 2019

Kampania "Nauka idzie w świat"

7 maja 2019 roku ruszyła kampania "Nauka idzie w świat", organizowana przez Polską Misję Medyczną, Fundację Edukacji Polonijnej i Wydawnictwo Zakamarki. Celem tej akcji jest zakup przyborów do nauki, pomoc okulistyczna oraz wsparcie pedagogiczne dla dzieci w Sudanie Południowym i na Ukrainie. Osoby wspierające akcję otrzymają książkę "Pudle i Frytki", piękną opowieść o tym, jak otwartość i wrażliwość na innych wzbogaca nas i pozwala nawiązywać nowe przyjaźnie.
W dniu rozpoczęcia kampanii razem z grupą V z Przedszkola nr 64 w Krakowie wyruszyliśmy do Księgarni pod Globusem na ulicy Długiej 1, która jest partnerem akcji. Spotkaliśmy się tam z przedstawicielami Polskiej Misji Medycznej oraz Fundacji Edukacji Polonijnej. Aparatczycy przedstawili nam cel kampanii i opowiedzieli o przebiegu akcji oraz o dzieciach w Sudanie Południowym i na Ukrainie. Następnie odbyły się warsztaty, na których Pani Katarzyna Skalska z Wydawnictwa Zakamarki zaprezentowała nam książkę Pii Lindenbaum pt.: "Pudle i Frytki". Potem dzieci miały możliwość wykonania rysunków przedstawiających ich ulubione zabawy, które zostaną wysłane do podopiecznych kampanii z wybranych przez przedszkolaków krajów. Warsztaty zakończyło wręczenie dzieciom książkowych upominków.fot. M. Wawrzeń


Przez miesiąc na portalu https://zrzutka.pl/naukaidziewswiat
trwać będzie zbiórka pieniędzy.Każda przekazana złotówka zasili po połowiecel Polskiej Misji Medycznej i Fundacji Edukacji Polonijnej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz