wtorek, 4 lipca 2017

20 bibliotek na 20-lecie Provident Polska


Współpraca z Fundacją Zaczytani
Provident Polska rozpoczął współpracę z Fundacją Zaczytani, w ramach której zbierze książki dla 20 wybranych oddziałów szpitalnych w całej Polsce. Celem akcji jest przekazanie 6 tys. książek, co pozwoli uruchomić w wybranych placówkach przyszpitalne biblioteki.
– Z okazji 20-lecia działalności Providenta na polskim rynku postanowiliśmy zorganizować zbiórkę książek dla dwudziestu szpitali zlokalizowanych w różnych miastach na terenie całej Polski. Chcemy w ten sposób przyczyniać się do promocji czytelnictwa. Wierzymy też, że przekazane przez nas książki pomogą pacjentom choć na chwilę znaleźć odskocznię od szpitalnej codzienności – mówi Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska. – Dzięki współpracy z Fundacją Zaczytani mamy pewność, że pomoc trafi we właściwe miejsca i do osób, które jej potrzebują – dodaje.
Fundacja Zaczytani wspiera dzieci, młodzież oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promuje czytelnictwo, by odmienić codzienność w polskich placówkach służby zdrowia. Od 2013 roku uruchomiła już ponad 400 bibliotek przyszpitalnych. W najbliższych miesiącach, dzięki współpracy z Provident Polska, zostanie otwartych kolejnych dwadzieścia, m.in. w Kaliszu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim.
Otwarcia poprzedzi zbiórka książek, która właśnie wystartowała i potrwa do 21 lipca. Mogą się w nią włączyć zarówno pracownicy i doradcy, jak i klienci Providenta. Książki posłużą do wyposażenia bibliotek zarówno na oddziałach dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uruchomienie pierwszego punktu ma nastąpić pod koniec sierpnia. Wolontariusze Providenta zostaną także przeszkoleni przez pracowników Fundacji z bajkoterapii. Zdobyte umiejętności będą mogli wykorzystać w czasie spotkań z pacjentami.
– Od czterech lat jesteśmy z małymi pacjentami, tworząc dla nich biblioteki w szpitalach. Czas na kolejny krok. Stworzyliśmy Ogólnopolski Program Bajkoterapeutyczny, dzięki któremu będziemy oswajać lęk przed szpitalem, chorobą, samotnością, a także uczyć empatii, akceptacji emocji oraz dawać chwile radości i ukojenia. W fundacji wierzymy, że rola książki i opowieści jest nie do przecenienia w budowaniu tożsamości małego człowieka. Bajki tworzą najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość, dając wsparcie w sytuacjach  kryzysowych i pomagając się z nimi uporać. Dzięki współpracy z firmą Provident program ruszy w aż 20 szpitalach. Nie możemy się już doczekać, kiedy wraz z 70 wolontariuszami będziemy mogli wesprzeć małych pacjentów i ich rodziców.  Razem, jak w najlepszej powieści, możemy przenosić góry – podsumowuje Agnieszka Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani.
Autor: (ET)
Źródło: Provident

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz