wtorek, 4 lipca 2017

Zaproszenie do księgarni BookBook

Duńczycy. Patent na szczęście
5 lipca (środa) godz. 18
Księgarnia BookBook Hoża
Warszawa, ul. Hoża 29/31

Kristof Zorde, obywatel Danii, zaprasza na spotkanie o szczęściu w skandynawskim wydaniu.
Czy dowiemy się na czym polega tajemnica szczęścia według Duńczyków?
Dlaczego Dania uznawana jest za najszczęśliwszy kraj świata? Dlaczego skandynawska gorączka tak bardzo opanowała dzisiejszy świat? Różnice w odczuwaniu szczęścia wśród Skandynawów.
Czym różni się szczęście widziane oczami i sercem Polaka i Duńczyka?
Dyskusja oparta na książce „Dania. Patent na szczęście” wydanej nakładem Wydawnictwa Czarna Owca. Reportaż Patricka Kingsley’a, który podróżując od Kopenhagi do zachodniej Jutlandii odwiedził plan filmowy serialu „The Killing”, kościoły, meczety, szkoły i farmy. Zwiedził miasteczko nazywane najszczęśliwszym miejscem na ziemi oraz małą wyspę, gdzie rolnicy produkują ekoraj. Wszystko po to aby poznać ostateczną prawdę o duńskim stylu życia.
Patrick Kingsley jest korespondentem z Egiptu dla gazety The Guardian, a wcześniej przez dwa lata współpracował z tym tytułem jako publicysta. W 2009 roku zdobył tytuł Dziennikarza Roku przyznawany przez The Guardian Student Media Award, a w 2012 roku MHP Communictions wymieniło go wśród pięciu młodych najbardziej obiecujących dziennikarzy. Kingsley publikował też w Wired, Time Out, Daily Mail i The Sunday Times. Mieszka w Kairze.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz