czwartek, 20 lipca 2017

Na początek Łeba!

Lato z Książką po raz szósty
Robert Biedroń stwierdził, że spotkanie było fantastyczne,
Pierwszego dnia spotkań w Łebie żywe zainteresowanie wywołało spotkanie z artystą kabaretowym i liderem zespołu Big Cyc Krzysztofem Skibą, autorem książki „Skibą w mur” (Zysk i S-ka) oraz z Krystyną Mazurówną, słynna tancerką, która promowała książkę „Ach ci faceci!”(Instytut Wydawniczy Latarnik). Czytelnicy żywo reagowali również podczas wystąpień Krzysztofa Mroziewicza, autora książki „Indie. Sztuka władzy”, Wioletty Sawickiej, która prezentowała powieść „Wyspy szczęśliwe” (Prószyński i S-ka), a także Wacława Holewińskiego, który dyskutował o książce „Opowiem Ci o wolności” (Zysk i S-ka).
Kolejnego dnia z czytelnikami spotkali się: Krzysztof Ziemiec, który mówił o zapowiedzianej książce poświęconej Akcji „Wisła” (Zysk i S-ka), Natalia Sońska wraz z Agatą Przybyłek, współautorki książki „Przyjaciółki” (Czwarta Strona), oraz Andrzej Krzywy, który zaprezentował prawdziwy show wokół swojej książki „Andrzej na krzywy ryj. Szczera spowiedź lidera De Mono” (Edipresse), wywiadu rzeki, jaki z artystą przeprowadził Kuba Frołow. Piątkowy cykl spotkań zakończył Piotr Gociek, autor osobistego przewodnika „Kreta subiektywnie” (Pascal).
W niedzielę w spotkaniu z Robertem Biedroniem, prezydentem Słupska, ale też autorem książki-wywiadu, jaki przeprowadziła z nim Magdalena Łyczko, zatytułowanej „Pod prąd” (Edipresse), uczestniczyło ponad sto żywo reagujących osób. Następnie wystąpiła Karolina Wilczyńska z książką „Życie jak malowane” z serii „Stacja Jagodno” (Czwarta Strona) oraz Ryszard Kalisz tym razem nie jako polityk, chociaż w trakcie spotkania polityka nie mogła być pomijana, ale jako autor książki „Dlaczego jest, jak jest” (Edipresse).
Każdego dnia wydarzeniu towarzyszył trwający od godz. 10. do godz. 21. program dla dzieci obejmujący takie atrakcje jak gry i zabawy dla najmłodszych, czytanki na dobry początek, 21 przepisów na twórcze popołudnie, lato z „szablozębnym”, spotkanie w krainie wierszy Juliana Tuwima, absolutnie fantastyczne łamigłówki, a także spotkanie zatytułowane „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” oraz czytanki na dobranoc. Najmłodsi uczestnicy programu w Łebie aktywnie uczestniczyli też w spotkaniu, którego bohaterem był popularny Pan Pierdziołka, prezentujący najnowszą książkę z tego cyklu zatytułowaną „Powtarzanki i śpiewanki dla najmłodszych”.
– Lato z Książką to jedyna inicjatywa czytelnicza w Polsce organizowana na taką skalę! Już szósty rok z rzędu zapraszamy wczasowiczów i fanów dobrej literatury nad morze, w góry i na Mazury, gdzie zapewniamy wszystkim odwiedzającym rozrywkę na najwyższym poziomie. Stawiając na zróżnicowany i bogaty program każdego roku do udziału w wydarzeniu zapraszamy wyjątkowych gości oraz przygotowujemy warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych uczestników. W strefie dziecięcej nigdy nie brakuje atrakcji, a i dla dorosłych mamy w zanadrzu klika niespodzianek. Lato z Książką kierujemy do wszystkich, niezależnie od wieku, bo przecież książka jest idealną formą rozrywki dla każdego z nas! – stwierdził Adam Zysk, dyrektor działu marketingu wydawnictwa Zysk i S-ka, główny organizator imprezy.
Ryszard Kalisz i Karolina Wilczyńska, że wspaniałe, a Andrzej Krzywy, że nawet genialne. Tak autorzy oceniali wydarzenia podczas pierwszej tegorocznej odsłony Lata z Książką, festiwalu czytelniczego organizowanego już po raz szósty przez poznańską oficynę Zysk i S-ka. Od piątku 14 lipca do niedzieli 16 lipca w centralnym miejscu nadmorskiej Łeby, na placu Rybaka, odbyło się 13 spotkań autorskich. Równolegle prowadzony był kiermasz książek wydawnictwa Zysk i S-ka i zaprzyjaźnionych oficyn: Filia, Czwarta Strona, Edipresse, Pascal oraz Prószyński i S-ka.

Tegoroczna edycja Lata z Książką rozpoczęta w Łebie będzie kontynuowana w Ustroniu (28-30 lipca), w Szczyrku (4-6 sierpnia) i w Mikołajkach (18-20 sierpnia).
Jednym z patronów medialnych Lata z Książką jest „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”.
Autor: (pd)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz