piątek, 30 czerwca 2017

Śladem powieści Katarzyny Puzyńskiej


I Ogólnopolski Zlot Fanów Sagi o Lipowie
Miłośnicy kryminalnych powieści Katarzyny Puzyńskiej z całej Polski przyjadą do książkowego Lipowa. W dniach 14-16 lipca przeniosą się tam do świata bohaterów swojej ulubionej sagi.
Ponad 180 osób potwierdziło już swój udział w wydarzeniu, które organizuje fanka powieści Puzyńskiej z Brodnicy – Małgorzata Wierzbowska. Przyjeżdżają nawet czytelnicy z Rzeszowa, bo to jedna z nielicznych możliwości, gdy będą mogli zobaczyć znane im z powieści miejsca morderstw, czy też wysłuchać czytanych przez samą autorkę fragmentów książek.
Zlot rozpocznie się w piątek, 14 lipca, ogniskiem w ośrodku PTTK Bachotek, doskonale znanym czytelnikom pod nazwą Słoneczna Dolina, w której odbywa się część wydarzeń dwóch pierwszych części sagi „Motylek” i „Więcej czerwieni”, na podstawie których odbywa się tegoroczny zlot.
Większość atrakcji zaplanowano na sobotę. Tego dnia fani przejdą pieszo lub rowerami różnymi szlakami prowadzącymi przez miejsca znane z powieści Puzyńskiej, m.in. miejsca morderstw, znaną z powieści miejscowość Lipowo, bunkier pod Zbicznem, czy sklep spożywczy „U Wiery” i inne. Następnie spotkają się już w Brodnicy, w Pałacu Anny Wazówny, z autorką powieści, z brodnickimi policjantami kryminalnymi. O krwawych historiach z historii Brodnicy opowie też regionalista, Piotr Grążawski. Już po spotkaniu uczestnicy zlotu będą mieli okazję samodzielnie wcielić się w rolę śledczych uczestnicząc w grze miejskiej pt. „W poszukiwaniu Czarnych Narcyzów”, nawiązującej do wydanej w czerwcu najnowszej części sagi.

Wieczorem na dziedzińcu zamku krzyżackiego odbędzie się nocne czytanie, w którym usłyszymy osobiście przez autorkę odczytany początkowy fragment „Czarnych Narcyzów”, dwa opowiadania Puzyńskiej, jedno z nich przeczyta Agnieszka Wawrzkiewicz- aktorka Teatru Horzycy w Toruniu, słuchowisko- zagadka nagrane specjalnie dla uczestników Zlotu przez toruńskiego aktora Pawła Kowalskiego. Do czynnego udziału zaproszeni zostaną także uczestnicy zlotu, mogący podzielić się na forum własną twórczością.
W niedzielny poranek czytelnicy będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy na temat dwóch pierwszych części w turnieju wiedzy. O poprawności odpowiedzi rozstrzygać będzie tu sama autorka, która też wręczy zwycięzcom nagrody. Po rywalizacji zlot zostanie oficjalnie zakończony, a Ci, którzy nie będą chcieli wracać do domu wezmą udział w spływie kajakowym.
Rejestracja uczestników i wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie https://sladempowiesci.evenea.pl/ , na której też można rezerwować darmowe bilety. Jeszcze więcej szczegółów, bezpośredni kontakt z organizatorami i pozostałymi uczestnikami zlotu na stronie wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1309781449120390/
Wszystkie wydarzenia związane ze zlotem są bezpłatne, ale organizator nie odpowiada za nocleg i wyżywienie uczestników. Przy jego organizacji współpracuje Komenda Powiatowej Policji w Brodnicy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy i Muzeum w Brodnicy.
Autor: (ET)

1 komentarz: