czwartek, 31 marca 2016

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Gdańsku

Z książką na start


Co roku 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to upamiętnia urodziny Hansa Christiana Andersena i ustanowione zostało w celu promowania literatury i grafiki wśród młodych czytelników.
Z tej okazji Biblioteka przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i całych rodzin, m.in.: spotkanie z Andersenem, urodzinowa poczta Andersena, teatrzyk, rodzinna gra wielkoformatowa, Biblioturniej, baśniowa metamorfoza, konkurs na najciekawsze przebranie, fotbudka, warsztaty i zajęcia dla najmłodszych.

Urodziny baśniopisarza świętowane będą w Centrum Handlowym Manhattan w godzinach 11-16 pod hasłem "Z książką na start", czyli nowego programu Biblioteki  skierowanego do dzieci do lat 6 (i ich opiekunów), którzy chcieliby rozpocząć magiczną przygodę z książką.

Program "Z książką na start" realizowany jest przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz Fundację Metropolia Dzieci i ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców regionu oraz zaszczepienie w dzieciach nawyku czytania.

Młody Czytelnik podczas pierwszej wizyty w jednej z filii WiMBP w Gdańsku otrzyma pakiet startowy, a w nim  Kartę do Kultury (kartę biblioteczną), Paszport Biblioteczny (do zbierania pieczątek za każdym razem, gdy odwiedzi bibliotekę) oraz darmową książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań.

Gdy dziecko uzbiera 10  pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
Więcej informacji: http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/bajkowe-urodziny-andersena

 (et)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza