wtorek, 21 października 2014

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w Klubie Kuźnia

fot.B.Piechowicz ( Rekomendacja 39)

20 X 2014 w klubie Kuźnia odbyło się spotkanie z pisarzem i dziennikarzem, autorem bestselerowej książki pt."Powrót na Broad Peak. Długi film o miłości", która ukazała się w wydawnictwie ZNAK.
Rozmowę prowadził dziennikarz Gazety Wyborczej Bartłomiej Kuraś.

fot.B.Piechowicz ( Rekomendacja 39)

Uczestnikami przedsięwzięcia były osoby autentycznie zainteresowane tematyką wspinaczek wysokogórskich, w tym recenzenci Rekomendacji 39.
Z sali padały trudne pytania, na które autor odpowiadał w sposób bardzo charakterystyczny i spontaniczny. Dowiedzieliśmy się m.in.,że "reportaż, to przekład z rzeczywistości", czasami bardzo niewdzięczny i ogromnie wymagający ..."
Natomiast wyprawy w wysokie góry p. Hugo-Baden porównał do współczesnych walk gladiatorów.

fot.B.Piechowicz ( Rekomendacja 39)

Podczas ponad dwugodzinnej rozmowy z czytelnikami autor opowiedział m.in. jak trudno było mu napisać książkę "Powrót na Broad Peak".
 Interesujące były wspomnienia dotyczące szczegółów znalezienia się p. Hugo-Badena w grupie powracającej  na szczyt Broad Peak, w  wyprawie poszukującej ciał, tragicznie zmarłych himalaistów. 
Niezwykłym doświadczeniem było dla pisarza także spotkanie z rodzinami ofiar wyprawy; podkreślił, jak tragiczne wydarzenia wpłynęły na decyzję m.in. o tym ,że na dzień dzisiejszy "Długi film o miłości" nie powstanie.

Dla nas młodych czytelników fascynujące były opowieści o świecie himalaistów i wspomnienia autora ze spotkań z takimi osobami jak m.in. Krzysztof Wielicki. 

Moim zdaniem, jeśli ktoś zainteresowany tematyką górską nie przeczytał jeszcze "Powrotu na Broad Peak", to po tym spotkaniu sięgnie po tę książkę na 200%.

Cieszę się, że mogłem w takim przedsięwzięciu uczestniczyć i spotkać się z tak intrygującym pisarzem i dziennikarzem.

Wydarzenie zakończyła sesja autografów. Autor chętnie zadedykował swoją najnowszą książkę - nam, młodym czytelnikom Gimnazjum nr 39.fot.B.Piechowicz ( Rekomendacja 39)

Dziękujemy!

                                                          Czytelnik Bloga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz