czwartek, 28 sierpnia 2014

Konkurs Świata Książki

"Walczyłam o Patricka" to także książka o wyrażaniu miłości. Dlatego chcielibyśmy prosić Was o odpowiedź na pytanie „Czym jest dla Was oddanie i miłość?”. 
Ale uwaga prosimy o nadsyłanie odpowiedzi wierszem! Wiersze mogą być krótkie, dłuższe, zabawne, poważne. To zależy od Was.
Aby dać Wam czas na zastanowienie będziemy czekać na Wasze odpowiedzi do 
niedzieli 31 sierpnia do północy. 




3 najpiękniejsze wiersze zostaną nagrodzone zestawami: 
"Walczyłam o Patricka"
"Ukryte Skarby" Nory Roberts 
"I żyli długo i szczęśliwie" Patricii Scanlan
oraz kubeczek z Leniwej Niedzieli

Wiersze prosimy wpisywać w komentarzach pod tym postem. 
Rozwiązanie konkursu 1 września.
Zachęcamy do udziału!!!



                                                                                                                 Świat Książki

środa, 27 sierpnia 2014

Wyniki Plebiscytu „20 książek na 20-lecie”

W maju wydawnictwo Świat Książki z okazji 20-lecia swojego istnienia ogłosiło plebiscyt „20 książek na 20-lecie”. Warunkiem udziału było zagłosowanie na książkę, która miałaby wejść do jubileuszowej kolekcji; należało też wymyślić celne jednozdaniowe hasło promujące wydawnictwo Świat Książki. Dla autorów najlepszych naszym zdaniem haseł przewidzieliśmy szereg nagród.  

Wszystkim uczestnikom plebiscytu dziękujemy! To dzięki Waszym głosom tworzymy wspaniałą kolekcję książek, które wydamy w edycji jubileuszowej. Po przeliczeniu głosów oddanych za pośrednictwem Internetu oraz w przeznaczonych do tego urnach w Księgarniach Świat Książki, dwudziestka tytułów kolekcji jubileuszowej wygląda następująco:
  • Witold  Bereś, Krzysztof Burnetko: „Edelman: Bóg śpi” 
  • Marek Bieńczyk: „Melancholia”
  • Jacek Bocheński: „Antyk po Antyku”
  • Olgierd Budrewicz: „Kto chce, niech wierzy”
  • Sylwia Chutnik: „Kieszonkowy atlas kobiet”
  • Artur Domosławski: „Gorączka latynoamerykańska”
  • Jacek Fedorowicz: „Ja, jako wykopalisko”
  • Janusz Głowacki: „Sonia, która za dużo chciała”
  • Manuela Gretkowska: „Miłość po polsku”
  • Mikołaj Grynberg: „Ocaleni z XX wieku”
  • Inga Iwasiów: „Ku słońcu”
  • Hanna Krall: „Biała Maria”
  • Mariusz Maślanka: „Bidul”
  • Marek Nowakowski: „Nekropolis 1 i 2” 
  • Włodzimierz Odojewski: „Zasypie wszystko, zawieje”
  • Zośka Papużanka: „Szopka”
  • Jerzy Pilch: „Moje pierwsze samobójstwo”
  • Katarzyna Pisarzewska: „Halo, Wikta”
  • Eustachy Rylski: „Na grobli”
  • Janusz L. Wiśniewski: „Łóżko”
Będzie to wyjątkowa kolekcja książek również ze względu na niezwykłą i nowoczesną oprawę – nad szatą graficzną pracują Przemysław Dębowski i Wojtek Kwiecień-Janikowski. Projekty do kilku tytułów możemy już pokazać – patrz obok! Pierwsze książki z kolekcji pojawią się w księgarniach już w połowie września. 
Wszystkie 20 tytułów będzie można zgromadzić do końca listopada.

( www.światksiazki.p

"Przecież cię znam" Beata Ostrowicka


Powieść jest kolejną książką Pani Ostrowickiej, którą przeczytałam jednym tchem. 
Powody: dzieje się w Krakowie, a więc w moim rodzinnym mieście i sympatycznie jest wędrować z bohaterami znajomymi uliczkami, zaglądać razem do ulubionych knajpek i sklepów.

Na pierwszym planie w tej powieści są  nastolatkowie - uczniowie liceum, a więc prawie moi rówieśnicy. No i ten język ( z pominięciem paru wulgaryzmów, które moim zdaniem są zupełnie niepotrzebne). 

Główną bohaterką jest Laura, której świat nie należy do "różowych" . Rodzice są rozwiedzeni, (dziewczyna ma bardzo zły kontakt z ojcem), opiekuje się też córeczką swojej siostry, która po młodzieńczej "wpadce" przedwcześnie została matką i zupełnie nie sprawdza się w roli mamy.

Ciekawym wątkiem jest przyjaźń i jej ogromna rola w życiu nastolatków. Sympatyczne postacie Szarej i Błażeja pokazują, jak wiele w naszym życiu zależy od postaw i charakteru bliskich osób.
Błażej jest kolegą Laury i tylko jej zdradził swój największy sekret. A mianowicie odmienność seksualną - przyznał, że jest gejem. 
Moim zdaniem dobrze, że w powieści dla nastolatków znalazł się ten wątek. Często spotykamy się z trudnym tematami, których wstydzimy się zarówno w szkole, jak i w rodzinie. Tutaj mamy sprawę postawioną jasno.

Serdecznie polecam najnowszą powieść Pani Ostrowickiej- zarówno dziewczynom, jak i chłopcom. 
Jest warta przeczytania!

Ocena: 9/10                                                                   Magda 

Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie książki.

Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.

niedziela, 24 sierpnia 2014

"Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele" Eva Mozes Kor, Lisa Rojany Buccieri


Eva wraz z rodzicami i trzema siostrami w 1944 roku trafiła do Auschwitz; miała wtedy zaledwie 10 lat. Przy wysiadaniu z pociągu zauważono, że ma siostrę bliźniaczkę Miriam. 
Dzięki temu dziewczynom udało się przeżyć w Auschwitz. Trafiły do części obozu przeznaczonej dla bliźniaków. Mogło by się wydawać, że miały szczęście, że przeżyły, ale to co je spotkało przez rok, to tragedia.
Nazistowski lekarz - Josef Mengele - eksperymentował i sprawdzał na nich,  co stanie się z jednym dzieckiem, które będzie zdrowe, a co będzie z drugim, które jest chore. Jeśli jeden bliźniak umierał, to drugiego też zabijano i robiono sekcje obydwu dzieci, żeby sprawdzić pod jakimi względami są podobne, a pod jakimi różne.
Tak tez  stało się z Evą, jednego dnia dostała jakiś zastrzyk, po którym następnego dnia dostała wysokiej gorączki i wylądowała w 
obozowym szpitalu , gdzie przez dwa tygodnie zmagała się z objawami tej nieznanej choroby, ale na szczęście wyzdrowiała i dalej mogła troszczyć się o swoją siostrę, która przez okres pobytu siostry w "szpitalu" dzień po dniu była poddawana serii bolesnych zastrzyków. 
 Jak się później okazało następstwem tych zastrzyków było zatrzymanie się rozwoju nerek, na poziomie dziecka 
10 letniego.

Książka pokazuje czytelnikowi jaką walkę Eva musiała stoczyć ze współwięźniami, aby przetrwać i dotrzymać danego siostrze słowa, że wyprowadzi ją z obozu koncentracyjnego.

Książka jest bardzo wciągająca, pokazuje czytelnikowi jak okrutne było życie bliźniąt w Auschwitz. Dzięki tym wspomnieniom możemy sobie wyobrazić jak wyglądał i funkcjonował obóz w Auschwitz.

Wartość tej książki jest ogromna ponieważ napisana została przez jedną z wielu ofiar Auschwitz.

Serdecznie polecam!


Ocena : 10/10                                                                   Aniolik

czwartek, 21 sierpnia 2014

Saga o kotołaku - Ksin. Początek - Konrad Lewandowski

  Wielki powrót kultowej "Sagi o kotołaku"! Tym razem w wersji poszerzonej przez autora o ekscytujące wątki, nowych bohaterów, zaskakujące zakończenie, a także zawierającej niepublikowany dotąd bestiariusz.

Już w X 2014 r. w Naszej Księgarni!!!

Ksin. Dziecko klątwy, zdrady i obsesji. Zdawałoby się, że jego los jest przesądzony, ale miłość potrafi się wznieść ponad wszystko. Najpierw poświęcenie starej piastunki, a potem oddanie dziewczyny zbiegłej z domu publicznego sprawiają, że z potwora i demona wyrasta wojownik i obrońca ludzi zagrożonych przez upiory. Drapieżna, pełna namiętności historia bestii pragnącej osiągnąć człowieczeństwo.
Ksin. Początek to prequel jednej z najbardziej znanych serii fantasy w polskiej literaturze.
Konrad T. Lewandowski jest autorem poczytnych kryminałów historycznych, powieści historyczno-przygodowych, SF i fantasy


patronat gildii
okładka

( www.literatura.gildia.pl)

DZIEŃ OTWARTY W BADECIE


7 września, w niedzielę zapraszamy do Badeta Wilanów na uroczyste otwarcie sezonu kulturalnego 2014/15. 
O godz. 16 - warsztaty naukowe Akademii Młodego Hakera, dla dzieci od 6 lat. Będziemy m.in. budować wyłącznik, sprawdzimy jak działa silnik.

O godz. 17 - spotkanie z uwielbianym przez dzieci pisarzem, Grzegorzem Kasdepke. Porozmawiamy o jego najnowszej książce, "Inżynier Ciućma...", zaprojektujemy zwariowane roboty.



Na obydwa spotkania wstęp wolny, ruszają zapisy: tel. 22 499-37-17, badet@badet.pl. 
Czekamy na Was!

                                                ( Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

"Pochłaniacz" Katarzyna Bonda



Ta książka jest zdecydowanie dla czytelników o mocnych nerwach. Jeśli lubicie tematykę współczesną, kręgi kryminalne nie są Wam straszne - to powinna Wam się spodobać ta książka.

Główna bohaterka to Sasza Załuska - profilerka - wiecie, kto to taki?

Ja, przed przeczytaniem "Pochłaniacza", też nie wiedziałam. Otóż Sasza zajmuje się odkrywaniem przestępcy, dzięki śladom pozostawionym na miejscu zbrodni.

Dziewczyna ma przeszłość alkoholową - z tego też powodu jest wyklęta przez większą część rodziny. Trudno aklimatyzuje się po powrocie z Anglii, gdzie pisze doktorat.

W Polsce, a konkretnie w Trójmieście trafia na zbrodnię, w bardzo nietypowy sposób. Zgłasza się do niej człowiek, z prośbą o rozwiązanie zagadki, która swoje korzenie ma w przeszłości i policyjnej i gangsterskiej. Wszystkie ślady prowadzą do mafiosów znanych gdańskiej policji, ale w tak zwanym międzyczasie, w jednym z klubów muzycznych, ginie od kuli popularny piosenkarz, a menadżerka klubu zostaje postrzelona.

Sasza ma trudny orzech do zgryzienia, ale nie zapomina, ile może wnieść do trudnego śledztwa, dzięki zdolnościom profilerki.

To pierwsza część przygód młodej Pani Załuskiej. Czekam z niecierpliwością na kolejne. Czyta się wyśmienicie, dreszczyk emocji wciąż mi towarzyszył...

Moim zdaniem, to kryminał wart przeczytania. Do końca nie wiemy, kto strzelał w klubie muzycznym "Igła" i możemy odkrywać tajemnicę zbrodni razem z Saszą.
 Ale przypominam - tylko dla czytelników mających twarde nerwy.

Polecam!

Ocena: 8/10                                                            Aleksandra

Spotkanie wokół książki Horyzonty spotkań Ryszarda Kapuścińskiego

Zaprasza wydawnictwo Difin oraz Dom Literatury w Łodzi

Wydawnictwo Difin oraz Dom Literatury w Łodzi serdecznie zaprasza na jedyny w swoim rodzaju wieczór autorski Tomasza Jana Chlebowskiego, z okazji wydania książki „Horyzonty spotkań Ryszarda Kapuścińskiego”.

Ks. Tomasz Jan Chlebowski w swoim bogatym doświadczeniu spotkań z wieloma ludźmi, w wielu krajach i na wielu kontynentach, zgadza się z twierdzeniem Kapuścińskiego, które można by sparafrazować, iż jesteśmy bytami ukierunkowanymi ku spotkaniu. Poeta, pisarz, teolog, filozof. To niektóre z jego pasji. Obok nurkowania, jazdy motocyklem, podróży, muzyki i literatury. Zakochany w Meksyku, już za kilka dni wyrusza, by zamieszkać tam na stałe.

W spotkaniu autorskim towarzyszyć mu będą prof. Marek Miller, pisarz, wybitny znawca reportażu, założyciel Laboratorium Reportażu. Ubogaci ten wieczór również Piotr „Strumyk” Stróżyk, poeta i bard.

Wtorek, 19 sierpnia, godz. 19.00. Dom Literatury w Łodzi, 
ul. Roosevelta 17.

Zapraszamy!!!

( Newsletter Biblioteki Analiz)

środa, 13 sierpnia 2014

Dla wielbicieli fantastyki...



I co wy na to?
Prawda, oczywiście - prawda!!!

XVIII Targi Książki w Krakowie

XVIII Targi Książki w Krakowie

  Ćwierć miliona osób odwiedziło do tej pory wszystkie edycje Targów. Kryzys czytelnictwa? Na pewno nie w Krakowie!

Masz osiemnaście? Wchodzisz za darmo
Wkraczanie w pełnoletność to doskonała okazja do składania życzeń. Dlatego organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie proponują wyjątkową akcję dla swoich entuzjastów. #Selfie18 to zabawa, która polega na wykonywaniu zdjęć selfie z życzeniami dla Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie z okazji 18. urodzin.

Zdjęcia mają być  publikowane na facebooku każdego z uczestników akcji z dodaniem #18ksiazkakrakow i otagowaniem fan page`a Targów Książki w Krakowie (www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie). 

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest otrzymanie 18 lajków od znajomych.

Ze wszystkich wykonanych zdjęć organizatorzy Targów wybiorą osiemnaście – najciekawszych, niebanalnych, wykonanych w wyjątkowych miejscach lub z użyciem nietypowych rekwizytów. 18 laureatów trafi na jedną z okładek katalogu targowego (drukowanego i elektronicznego), zdobędzie bezpłatną wejściówkę na Targi oraz będzie miało możliwość wzięcia udziału w spotkaniu VIP z autorem, którego nazwisko na razie jest niespodzianką.

Dodatkowo, każda osoba, która w dniach 23-26 października 2014 r. będzie obchodzić 18. urodziny otrzyma bezpłatną wejściówkę na Targi.

Rekordowo międzynarodowe
Informacja o wyjątkowych Targach Książki w Krakowie dociera do najdalszych zakątków świata. Jak powiedział podczas zeszłorocznej edycji Targów Jonathan Caroll: Wszędzie na świecie podczas Targów robi się biznesy, a tutaj jest coś więcej, czyli znakomity klimat literackiego święta. W tym roku po raz pierwszy do nazwy Targów Książki w Krakowie dołączył przymiotnik „Międzynarodowe”.

Wszystko za sprawą rekordowej liczby wystawców z zagranicy (potwierdzono udział m.in. wydawnictw z: Austrii, Australii, Białorusi, Belgii, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Szkocji, Syrii, Węgier i Wielkiej Brytanii).
Międzynarodowość Targów w sposób idealny dopełnia wydarzenie, które miało miejsce jesienią 2013 r., kiedy to uhonorowano Kraków zaszczytnym tytułem Miasta Literatury UNESCO, a Targi w Krakowie udowodniły, że potrafią zorganizować międzynarodową imprezę wydawniczo-czytelniczą.

Największe i najnowocześniejsze – EXPO Kraków
Wszystkich miłośników Targów Książki w Krakowie z pewnością ucieszy fakt, że w tym roku po raz pierwszy odbędą się one w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

To największy i najnowocześniejszy obiekt targowo-kongresowy na południu Polski, wybudowany w zgodzie ze światowymi trendami, w oparciu o technologie inteligentnego budynku.

Ponadto do obiektu EXPO Kraków, w trakcie Targów, kursował będzie EXPO Bus.

Twoje Targi, twoja opowieść
Targi Książki w Krakowie już w październiku, tymczasem organizatorzy poszukują autorów najciekawszych historii i wspomnień związanych z udziałem w wydarzeniu. Jeśli Twoja opowieść zaczęła się na Targach Książki w Krakowie, jeśli z wizytą na Targach wiąże się jakaś ciekawa/wzruszająca/zabawna/przerażająca historia, wyślij ją na adres konkurs@targi.krakow.pl do 15 sierpnia.


( Newsletter Biblioteki Analiz)

piątek, 8 sierpnia 2014

Festiwal Literacki Sopot


Trzecia edycja coraz bliżej
Spotkania z rosyjskimi pisarzami, polskimi autorami nominowanymi do literackiej nagrody NIKE, panel poświęcony książce historycznej, targi książki, projekcje filmów, rozmowy na Kulturalnej Plaży Trójki, warsztaty dla seniorów i wiele innych atrakcji - m.in. te wydarzenia składają się na program czterech dni festiwalu Literacki Sopot, który Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot organizują festiwal już po raz trzeci. 

Impreza rozpocznie się 21 sierpnia. 

Tematem wiodącym trzeciej edycji będzie literatura rosyjska.




( źródło: Newsletter Biblioteki Analiz) 


"Nie daj się zjeść grzybom Candida" Andrzej Janus



Autor jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej. Pracował jako pediatra, a od 1994 roku zaczął zdobywać wiedzę z zakresu medycyny naturalnej.
 Tytuł polecił mi spotkany na wakacjach malarz - dziękuję Panie Stefanie!
Od dłuższego czasu stosuje się do wskazówek doktora Janusa. 
  Mnie zaintrygowały zamieszczone na okładce zachęty: Zmień dietę. Oczyść swój organizm.

Do tej pory nie wiedziałam, czym są grzyby candida. Lektura pozwoliła mi uzmysłowić, w jak wielu miejscach na mnie czyhają i zatruwają organizm.

Chciałabym żyć długo i zdrowo. Moim zdaniem zdaniem wielu z nas nie wie jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, takim jak: cukrzyca czy otyłość.

Dużym atutem tej książki jest to, że oprócz wiedzy medycznej zawiera sporo wskazówek praktycznych, w tym spis produktów polecanych, zakazanych w diecie, a także proste (czyli do wykonania) przepisy na dania dietetyczne. 

Jeśli masz kłopoty ze zdrowiem i nie potrafisz znaleźć przyczyny, sięgnij po ten tytuł. 
Jeśli  zależy Ci na oczyszczeniu organizmu i długim życiu, także warto przeczytać tę książkę, 

Dbajmy o siebie - ten przewodnik, w tym na pewno pomoże.


Ocena : 9/10                                                                        Magda

środa, 6 sierpnia 2014

KONKURS wyd. Sine Qua Non!!!

Uwaga konkurs!


Z okazji 71. Tour de Pologne przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać książkę "Wyścig tajemnic". Wiesz w jakim mieście kończy się tegoroczny wyścig Tour de Pologne?

Szczegóły na profilu w Google+. Nie zapomnijcie dodać naszej księgarni internetowej www.labotiga.pl do swoich kręgów 


...
Zobacz więcej



( źródło:  wydawnictwo Sine Qua Non)

Śląski Wawrzyn Literacki


Jest nam miło powiadomić, że autor, 

Marek Krajewski 
otrzymał 
Śląski Wawrzyn Literacki 
w tegorocznym Plebiscycie Czytelników Biblioteki Śląskiej 
na
 Książkę Roku 2013. 
Została doceniona jego książka „W otchłani mroku”. 
Serdecznie gratulujemy! 

( źródło : Wydawnictwo Znak)

"Anioł" Cliff McNish


Freya mając 8 lat po raz pierwszy zobaczyła Anioła. 
Myślała wtedy, że każdy człowiek ma własnego Anioła Stróża, a ten który ją odwiedził zostanie prze niej na zawsze.

Jednak myliła się. Anioł odszedł od niej i nie pojawił się w jej życiu przez kolejne 6 lat. Po jego odejściu, dziewczyna stopniowo zamykała się w sobie, aż doszło do tego, że straciła kontakt z rzeczywistością. 
Żyła w swoim świecie, do którego dostęp miały tylko ... anioły.

Dopiero po upływie sześciu lat, jej ojcu udało się do niej dotrzeć i przywrócić ją do realnego świata.
Po powrocie do rzeczywistości, dziewczyna dowiaduje się, że przez 6 lat była w szpitalu  podpięta do aparatury, która ja odżywiała.
Rok po opuszczeniu szpitala, Freya wraca do szkoły i stara się normalnie funkcjonować.

Udaje jej się to lecz na krótki czas; kilka tygodni po powrocie do szkoły, dostrzega kolejnego angola. Nie jest tak samo zniewalająco piękny, jak pierwszy anioł, którego spotkała. Jest odrażający, wydaje jej się, że w jego otoczeniu świat staje się bardziej obojętny na ludzkie nieszczęście.

Początkowo Freya, ze strachu przed aniołem, zachowywała dystans lecz z czasem, gdy lepiej go poznała, zaczęła mu współczuć.
Nie minął tydzień od pojawienia się pierwszego anioła i wyjścia Freyi ze szpitala, gdy pojawia się jej "Anioł Stróż"
 Dziewczyna dowiaduje się od niego, że jest jedyną osobą na świecie,  która ma rzadki dar widzenia aniołów oraz że ma stać się
hybrydą - pół-aniołem, pół-człowiekiem.

Anioł prosi ją o podjęcie mądrej decyzji. Informuje Freyę o tym, że bycie hybrydą, to  ciężka i dożywotnia praca, przed którą nie będzie ucieczki. Dziewczyna,przez cale życie, nie będzie już nigdy sama lecz będzie słyszeć głosy swoich podopiecznych .

Freya od początku znała odpowiedź na pytanie swojego Anioła Stróża; dlatego bez wahania odpowiedziała na nie.


Chcesz wiedzieć, co zadecydowała Freya i jak potoczą się jej dalsze losy? Koniecznie musisz sięgnąć po książkę Cliff McNish pt.: "Anioł"

Jest to bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, która mnie zachwyciła i dlatego "połknęłam" ją od razu, w całości.


Serdecznie polecam!!!
  Ocena: 10/10                           

                                                                                                 Aniolik

                             

niedziela, 3 sierpnia 2014

"Uwikłanie" Zygmunt Miłoszewski



Zacznę od zaproszenia - to kryminał na wakacyjny czas.
Dla każdego. Jest rewelacyjny. Czyta się doskonale. Właściwie - "połknęłam" go w dwa wieczory. 
Ale postać głównego bohatera - prokuratora Szackiego - to perełka. Dzięki niej i intryga, i dylematy wieku średniego są bardzo czytelne i czasami dość humorystyczne oraz ironiczne.

Dla mnie 10/10 bo, "Uwikłanie" to książka, która przeczy przekonaniom, że w Polsce nie ma dobrych kryminałów; że liczy się tylko sensacja skandynawska. 

Warszawa, praca prokuratora oraz tło psychologiczne popełnionej zbrodni - fenomenalne.

Język bardzo przystępny, a intryga super ciekawa. Tym bardziej, że jak się okazuje, mocno osadzona w historii najnowszej, naszej ojczyzny.

Mam nadzieję, że to pierwsze - spotkanie z prokuratorem Szackim - nie będzie ostatnim. Już zaczęłam się rozglądać za kolejnym tytułem Miłoszewskiego.

Cieszę się, że nie dane mi było oglądać, ponoć bardzo słabej ekranizacji książki.

Literatura górą!!! 

Ocena: 10/10                                                                          Beata

Poczytaj trochę...



( źródło: Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki)

piątek, 1 sierpnia 2014

"Miłość i śmierć Krzysztofa Kamila" Wiesław Budzyński




Postać niezwykła. Najbardziej znany z pokolenia Kolumbów- Krzysztof Kamil Baczyński - poeta złego, wojennego czasu.
Młody człowiek, przeżywający w ten najtrudniejszy, wojenny czas miłość. Pierwszą i ... jedyną.

Słucha się  z zapartym tchem, bo to nie jest typowa biografia. Mnóstwo ciekawostek - ponieważ autorowi udało się  dotrzeć do osób, które poetę znały. Co więcej Pan Budzyński mieszkał po wojnie w tej samej kamienicy, co poeta...


Wiesław Budzyński
(http://lubimyczytac.pl/autor/25720/wieslaw-budzynski)

W ten, rocznicowy dzień - koniecznie posłuchajcie chociaż fragmentu.
Pliki do pobrania tutaj:
http://merlin.pl/Milosc-i-smierc-Krzysztofa-Kamila_Wieslaw-Budzynski/download/product/223,1393340.html?gclid=CIf4mPrA8b8CFfOhtAodHmcAaw

Dla tych , którzy nie przepadają za e-bookami istnieje również wersja papierowa tej książki.


Polecam!                                                                             Magda

Ocena: 10/10