środa, 13 sierpnia 2014

XVIII Targi Książki w Krakowie

XVIII Targi Książki w Krakowie

  Ćwierć miliona osób odwiedziło do tej pory wszystkie edycje Targów. Kryzys czytelnictwa? Na pewno nie w Krakowie!

Masz osiemnaście? Wchodzisz za darmo
Wkraczanie w pełnoletność to doskonała okazja do składania życzeń. Dlatego organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie proponują wyjątkową akcję dla swoich entuzjastów. #Selfie18 to zabawa, która polega na wykonywaniu zdjęć selfie z życzeniami dla Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie z okazji 18. urodzin.

Zdjęcia mają być  publikowane na facebooku każdego z uczestników akcji z dodaniem #18ksiazkakrakow i otagowaniem fan page`a Targów Książki w Krakowie (www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie). 

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest otrzymanie 18 lajków od znajomych.

Ze wszystkich wykonanych zdjęć organizatorzy Targów wybiorą osiemnaście – najciekawszych, niebanalnych, wykonanych w wyjątkowych miejscach lub z użyciem nietypowych rekwizytów. 18 laureatów trafi na jedną z okładek katalogu targowego (drukowanego i elektronicznego), zdobędzie bezpłatną wejściówkę na Targi oraz będzie miało możliwość wzięcia udziału w spotkaniu VIP z autorem, którego nazwisko na razie jest niespodzianką.

Dodatkowo, każda osoba, która w dniach 23-26 października 2014 r. będzie obchodzić 18. urodziny otrzyma bezpłatną wejściówkę na Targi.

Rekordowo międzynarodowe
Informacja o wyjątkowych Targach Książki w Krakowie dociera do najdalszych zakątków świata. Jak powiedział podczas zeszłorocznej edycji Targów Jonathan Caroll: Wszędzie na świecie podczas Targów robi się biznesy, a tutaj jest coś więcej, czyli znakomity klimat literackiego święta. W tym roku po raz pierwszy do nazwy Targów Książki w Krakowie dołączył przymiotnik „Międzynarodowe”.

Wszystko za sprawą rekordowej liczby wystawców z zagranicy (potwierdzono udział m.in. wydawnictw z: Austrii, Australii, Białorusi, Belgii, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Szkocji, Syrii, Węgier i Wielkiej Brytanii).
Międzynarodowość Targów w sposób idealny dopełnia wydarzenie, które miało miejsce jesienią 2013 r., kiedy to uhonorowano Kraków zaszczytnym tytułem Miasta Literatury UNESCO, a Targi w Krakowie udowodniły, że potrafią zorganizować międzynarodową imprezę wydawniczo-czytelniczą.

Największe i najnowocześniejsze – EXPO Kraków
Wszystkich miłośników Targów Książki w Krakowie z pewnością ucieszy fakt, że w tym roku po raz pierwszy odbędą się one w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

To największy i najnowocześniejszy obiekt targowo-kongresowy na południu Polski, wybudowany w zgodzie ze światowymi trendami, w oparciu o technologie inteligentnego budynku.

Ponadto do obiektu EXPO Kraków, w trakcie Targów, kursował będzie EXPO Bus.

Twoje Targi, twoja opowieść
Targi Książki w Krakowie już w październiku, tymczasem organizatorzy poszukują autorów najciekawszych historii i wspomnień związanych z udziałem w wydarzeniu. Jeśli Twoja opowieść zaczęła się na Targach Książki w Krakowie, jeśli z wizytą na Targach wiąże się jakaś ciekawa/wzruszająca/zabawna/przerażająca historia, wyślij ją na adres konkurs@targi.krakow.pl do 15 sierpnia.


( Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz