środa, 27 sierpnia 2014

"Przecież cię znam" Beata Ostrowicka


Powieść jest kolejną książką Pani Ostrowickiej, którą przeczytałam jednym tchem. 
Powody: dzieje się w Krakowie, a więc w moim rodzinnym mieście i sympatycznie jest wędrować z bohaterami znajomymi uliczkami, zaglądać razem do ulubionych knajpek i sklepów.

Na pierwszym planie w tej powieści są  nastolatkowie - uczniowie liceum, a więc prawie moi rówieśnicy. No i ten język ( z pominięciem paru wulgaryzmów, które moim zdaniem są zupełnie niepotrzebne). 

Główną bohaterką jest Laura, której świat nie należy do "różowych" . Rodzice są rozwiedzeni, (dziewczyna ma bardzo zły kontakt z ojcem), opiekuje się też córeczką swojej siostry, która po młodzieńczej "wpadce" przedwcześnie została matką i zupełnie nie sprawdza się w roli mamy.

Ciekawym wątkiem jest przyjaźń i jej ogromna rola w życiu nastolatków. Sympatyczne postacie Szarej i Błażeja pokazują, jak wiele w naszym życiu zależy od postaw i charakteru bliskich osób.
Błażej jest kolegą Laury i tylko jej zdradził swój największy sekret. A mianowicie odmienność seksualną - przyznał, że jest gejem. 
Moim zdaniem dobrze, że w powieści dla nastolatków znalazł się ten wątek. Często spotykamy się z trudnym tematami, których wstydzimy się zarówno w szkole, jak i w rodzinie. Tutaj mamy sprawę postawioną jasno.

Serdecznie polecam najnowszą powieść Pani Ostrowickiej- zarówno dziewczynom, jak i chłopcom. 
Jest warta przeczytania!

Ocena: 9/10                                                                   Magda 

Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie książki.

Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz